APKupdater: życie z aktualnymi aplikacjami bez Google Play jest możliwe

APKupdater: życie z aktualnymi aplikacjami bez Google Play jest możliwe

APKupdater: życie z aktualnymi aplikacjami bez Google Play jest możliwe
02.01.2017 15:17, aktualizacja: 02.01.2017 15:58

Jedną z największych zalet Androida jest jego otwartość –nie jesteśmy uwiązani do oferty z Google Play, możemyoprogramowanie zainstalować z alternatywnychsklepów, albo po prostu pobrać pliki instalatora z końcówką.apk. Ma to jednak swoje konsekwencje – tak zainstalowaneoprogramowanie trudno jest aktualizować. Z pomocą może przyjśćaplikacja APKUpdater, dzięki której wizja Androida wolnego odjakiegokolwiek sklepu z oprogramowaniem znacząco się przybliża.

Po zainstalowaniu APKUpdatera z pliku APK i dotknięciu ikonkizegara, aplikacja przeskanuje listę zainstalowanych w urządzeniuaplikacji, porównując ją z tym, co dostępne jest na jednym znajpopularniejszych katalogów oprogramowania dla Androida,APKMirrorze. Szybko może się okazać, że pełno jest aplikacji dozaktualizowania – ale to efekt uwzględnienia testowych kompilacji,których tam pełno.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby tego uniknąć, wystarczy przejść do ustawień: (ikonkazębatego kółka). Tam w sekcji General Settings wystarczy zaznaczyćopcję Skip experimental builds. W ustawieniach możemy zmienić teżskórkę (do wyboru mamy dwie jasne i dwie ciemne), określićczęstotliwość sprawdzania dostępności uaktualnień, wyświetlaniapowiadomień oraz wybrać źródło aktualizacji. Oprócz bowiemAPKMirrora, możemy odpytać też interfejs Google Play oraz serwisAPKpure. W przyszłych wersjach lista ta może zostać rozszerzona.

Umieściliśmy APKUpdatera w naszej bazie oprogramowania naAndroida. Aby zainstalować to narzędzie, należy włączyć możliwośćinstalacji oprogramowania spoza sklepu Play, ale powiedzmy sobieszczerze: skoro chcecie je wypróbować, to już raczejsobie to włączyliście.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)