Aplikacja e-Paragony. Tysiące Polaków mogą przechowywać paragony w telefonie

Aplikacja e-Paragony. Tysiące Polaków mogą przechowywać paragony w telefonie

Aplikacja e-Paragony
Aplikacja e-Paragony
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
oprac. KMO
18.10.2023 15:25

Ministerstwo Finansów poinformowało, że aplikacja e-Paragony 2.0, która została uruchomiona miesiąc temu, zdobyła już niemal 20 tysięcy użytkowników w Polsce. Aplikacja pozwala przechowywać paragony w telefonie i zapewnia do nich łatwy i szybki dostęp.

Aplikacja e-Paragony 2.0 to nowatorska usługa, która umożliwia przechowywanie wszystkich paragonów, które klient otrzymuje, w jednym miejscu, czyli na jego telefonie. W ciągu pierwszego miesiąca od momentu, gdy aplikacja została udostępniona w sklepach Google Play i App Store, pobrano ją już prawie 20 tysięcy razy.

Aplikację e-Paragony pobrało tysiące Polaków

Wielu Polaków zdecydowało się na pobranie aplikacji, co jest jasnym sygnałem dla producentów kas fiskalnych oraz sprzedawców i usługodawców, że Polacy chętnie korzystaliby z e-paragonów i warto jak najszybciej dać im taką możliwość. Mamy sygnały, że klienci już teraz pytają w placówkach czy można otrzymać paragon elektroniczny na smartfona. Liczymy, że z każdym miesiącem takich punktów będzie coraz więcej

Anna Chałupaiceminister finansów zastępca szefa KAS

Pierwsze kasy fiskalne, które umożliwiają wystawianie paragonów elektronicznych i przekazywanie ich do aplikacji przez HUB Paragonowy, już się pojawiają. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie takich kas w sklepach i zakładach usługowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W aplikacji e-Paragony 2.0 można już teraz dodawać "ręcznie" otrzymane w sklepie tradycyjne paragony, a wkrótce coraz częściej będzie możliwe pobieranie ich w wersji elektronicznej. Pierwsze modele kas fiskalnych, które umożliwiają wystawianie e-paragonów, właśnie trafiają na rynek. Producenci planują w najbliższych miesiącach wprowadzić aktualizacje oprogramowania kas online, których już dziś jest ponad milion. Korzystanie z takich kas przez sklepy i zakłady usługowe jest całkowicie dobrowolne. Jednak używanie kas, które dają możliwość wystawiania klientom e-paragonów pozwoli im generować oszczędności oraz będzie sprzyjało środowisku.

Informacja o wystawieniu e-paragonu trafi z kasy w sklepie lub zakładzie usługowym do HUBa Paragonowego. Klient, który ma zainstalowaną aplikację na swoim telefonie, będzie mógł podać lub pokazać przy zakupach specjalny kod kreskowy. Wówczas paragon trafi na jego telefon. Wykorzystanie aplikacji e-Paragony zapewnia pełną anonimowość. Nikt, poza samym posiadaczem aplikacji, nie ma informacji co, gdzie, kiedy i za ile dany klient kupił.

Aplikacja e-Paragony 2.0 ma wiele praktycznych zastosowań. Dzięki niej przeglądanie wydatków stanie się szybkie i proste. Aplikacja daje możliwość przechowywania paragonów i segregowania ich ze względu na rodzaje poniesionych wydatków. Do wyboru jest 18 kategorii takich jak np.: żywność, rozrywka, restauracje, elektronika, uroda lub usługi. W każdej chwili można obejrzeć paragony, przypomnieć sobie zakupione produkty i sprawdzić statystyki. To ułatwia świadome zarządzanie domowym budżetem. Korzystanie z aplikacji rozwiązuje też szereg innych problemów. Na przykład poszukiwania paragonu w przypadku chęci zwrotu towaru czy skorzystania z naprawy gwarancyjnej. Może się też ona przydać przy określaniu pierwotnej wartości skradzionego lub zniszczonego przedmiotu na potrzeby uzyskania odszkodowania.

Programy

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)