Aplikacja TVN‑u stała się niezłym sposobem na „darmowy” Internet

Aplikacja TVN-u stała się niezłym sposobem na „darmowy” Internet

22.02.2018 21:05, aktual.: 22.02.2018 21:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O WebHop, mobilnej aplikacji wydanej przez TVN, dzięki której można bez konieczności dokonywania opłat korzystać z Internetu mobilnego, pisaliśmy w dniu premiery, jeszcze w grudniu zeszłego roku. Juz wtedy dla części użytkowników przedstawiała się ona jako ciekawa propozycja, dzięki której zaoszczędzić można cenne megabajty pakietu danych. Teraz WebHop zyskał cechę, dzięki której podobać może się jeszcze bardziej.

Obraz

Gwoli przypomnienia – WebHop to od strony technicznej klient VPN. Do korzystania z Sieci za darmo konieczne jest nawiązanie połączenia z siecią operatora Orange, Plus, T-Mobile lub Play, a następnie uruchomienie aplikacji. Wówczas cały ruch ze smartfonu jest tunelowany i użytkownik nie zapłaci za niego ani złotówki. Jak to możliwe? TVN podpisał z rzeczonymi operatorami umowy, które stanowią, że usługa będzie opłacana z przychodów generowanych przez reklamy wyświetlane użytkownikom podczas surfowania. Co jakiś czas wyświetlane są pełnoekranowe treści reklamowe, które pominąć można niekiedy dopiero po kilkunastu sekundach.

Dotąd jednak WebHop miał dyskwalifikujące dla wielu ograniczenia, które wynikały przede wszystkim z niewielkiej początkowej liczby reklamodawców: do wykorzystania było z początku jedynie 100 MB, nieco później limit zwiększono do 3 GB. Teraz się to zmieniło i z WebHop można korzystać do woli, nie zastosowano żadnego typu ograniczeń – czy to ze względu na ilość przesłanych przez VPN danych, czy też na czas spędzony w Sieci dzięki aplikacji.

Obraz

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, takie „darmowe” połączenie może pochwalić się całkiem niezłą przepustowością. TVN deklaruje, że jest to maksymalnie 5 Mb/s, w naszych testach było to średnio o połowę mniej. Wciąż jednak dzięki WebHopowi można korzystać wygodnie ze wszystkich mobilnych usług i aplikacji. A to właśnie ta cecha jest mocną stroną aplikacji – w przeciwieństwie do usług oferowanych np. przez Facebooka w państwach szybko rozwijających się, Internet z WebHopa nie ogranicza się jedynie do kilku aplikacji. Korzystać można z niego jak ze zwykłego połączenia, zaś jedynym ograniczeniem są odtąd warunki świadczenia usług.

Najnowszą wersję aplikacji WebHop znajdziecie w naszej bazie oprogramowania. Jak na razie dostępna jest tylko wersja na Androida.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (174)