Aplikacja Ubera bardziej społecznościowa. Wygląda na to, że snapy będą wszędzie

Aplikacja Ubera bardziej społecznościowa. Wygląda na to, że snapy będą wszędzie

Aplikacja Ubera bardziej społecznościowa. Wygląda na to, że snapy będą wszędzie
22.12.2016 17:03

W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy zaobserwować istną kampanię kopiowania poszczególnych funkcji Snapchata i wykorzystywania ich w innych serwisach i aplikacjach. Szczególnie płodny był tutaj Facebook. Nie chodzi jedynie o udana adaptację Stories w Instagramie, ale przede wszystkim o masowe zapożyczenia na gruncie Messengera, który dziś tylko w małej części służyć może tekstowej komunikacji. Czyżby podobną drogą miał pójść Uber?

Na oficjalnym blogu Ubera pojawił się komunikat obwieszczający daleko idącą integrację ze Snapchatem. Cel wydaje się dość klarowny: Uber chce być bardziej imprezowy, kojarzony z rozrywką i miłym spędzaniem czasu, także w opinii młodszych użytkowników. A do tych nie sposób dotrzeć skuteczniej, niż za pośrednictwem Snapchata i oferowanych przez niego specyficznych funkcji społecznościowych.

350192606443235265

W praktyce nowości pojawiły się w aplikacji Ubera, jednak tylko, jeśli użytkownik posiada zainstalowanego Snapchata oraz konto w aplikacji. Korzystać z integracji można po zamówieniu przejazdu. Wówczas w aplikacji Ubera pojawi się nowy panel z propozycją odblokowania specjalnego filtra. Będzie to na przykład informacja o szacowanym czasie dojazdu do miejsca docelowego.

Wystarczy następnie zrobić sobie selfie w Uberze, nałożyć utworzony właśnie filtr, aby w zabawny i towarzyski sposób poinformować o swoim przybyciu znajomych. Wygląda zatem na to, że Snapchat to wcale nie chwilowa moda, zaś zdjęcie z filtrem czy maską na dobre zadomowiły w Sieci jako szybka forma komunikacji. A to nie jedyne społecznościowe nowości, jakie przygotował Uber.

Po zsynchronizowaniu listy kontaktów z aplikacją Ubera, łatwiejsze będzie odtąd zamówienie przejazdu dla kogoś. Jeżeli posiada on zainstalowaną aplikację, to wystarczy wpisać jego imię w pole Dokąd?, aby otrzymał on propozycję przyjazdu Ubera. Cel przejazdu zostanie automatycznie ustawiony jako lokalizacja osoby, która zamówiła Ubera. Wyświetlony zostanie także szacunkowy czas przyjazdu. Najnowszą wersję Ubera znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)