Facebook testuje możliwość uruchamiania komunikatora WhatsApp z poziomu swojej aplikacji. Jeśli zaglądaliście dziś do menu Facebooka na swoich smartfonach i macie zainstalowanego także WhatsAppa, być może znajdziecie tam zielony przycisk, przenoszący do komunikatora.

bEUETpqZ
350204704862726081

Przycisk jest dopiero testowany i nie na każdym urządzeniu się pojawił. Na razie możemy potwierdzić jego obecność jedynie na Androidzie. Niektórzy zauważyli, że przycisk pojawia się po zmianie języka aplikacji na duński, ale jak możecie zobaczyć powyżej, w polskiej aplikacji też się pojawia.

Facebook najwyraźniej stara się ułatwić korzystanie z różnych należących do niego aplikacji, w tym Instagrama i WhatsAppa. O ile jednak przycisk Instagrama przenosi nas do strony w przeglądarce, WhatsApp uruchamia się zgodnie z oczekiwaniami.

bEUETprb

Warto przypomnieć, że 2 lata temu Facebook eksperymentował z możliwością wysyłania wiadomości do kontaktów z WhatsAppa prosto z aplikacji Facebooka. Jednak funkcja ta nie przeszła do produkcyjnej wersji aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (8)
bEUETprX