Aplikacje bliżej siebie: Facebook uruchamia WhatsAppa

Strona głównaAplikacje bliżej siebie: Facebook uruchamia WhatsAppa
21.09.2017 15:04
Aplikacje bliżej siebie: Facebook uruchamia WhatsAppa
bEgOnEcC

Facebook testuje możliwość uruchamiania komunikatora WhatsApp z poziomu swojej aplikacji. Jeśli zaglądaliście dziś do menu Facebooka na swoich smartfonach i macie zainstalowanego także WhatsAppa, być może znajdziecie tam zielony przycisk, przenoszący do komunikatora.

bEgOnEbV
350204704862726081

Przycisk jest dopiero testowany i nie na każdym urządzeniu się pojawił. Na razie możemy potwierdzić jego obecność jedynie na Androidzie. Niektórzy zauważyli, że przycisk pojawia się po zmianie języka aplikacji na duński, ale jak możecie zobaczyć powyżej, w polskiej aplikacji też się pojawia.

Facebook najwyraźniej stara się ułatwić korzystanie z różnych należących do niego aplikacji, w tym Instagrama i WhatsAppa. O ile jednak przycisk Instagrama przenosi nas do strony w przeglądarce, WhatsApp uruchamia się zgodnie z oczekiwaniami.

bEgOnEbX

Warto przypomnieć, że 2 lata temu Facebook eksperymentował z możliwością wysyłania wiadomości do kontaktów z WhatsAppa prosto z aplikacji Facebooka. Jednak funkcja ta nie przeszła do produkcyjnej wersji aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEgOnEcT