Aplikacje z Androida na komputerze w wydaniu AMD

Aplikacje z Androida na komputerze w wydaniu AMD

03.12.2012 17:40

W marcu informowaliśmy o pojawieniu się wersji testowej BlueStacks App Player — programu pozwalającego na uruchamianie aplikacji stworzonych dla Androida na komputerze z systemem Windows, a od czerwca również na Maku. Rozwiązanie zostało bardzo ciepło przyjęte i przygarnęła je nawet firma AMD — choć tylko w wersji na Windows i tylko dla maszyn z jej układami w środku. Przy współpracy z BlueStacks producent układów uruchomił AMD AppZone, czyli platformę dystrybucji aplikacji dla laptopów, maszyn „wszystko w jednym” czy tabletów z Windowsem. Do AppZone trafiły setki tysięcy wybranych aplikacji, w tym przeważają te przeznaczone dla Androida, które będzie można uruchomić dzięki specjalnie przygotowanej wersji BlueStacks App Player.

Obraz

Dlaczego ktoś chciałby uruchamiać aplikację Androidową na komputerze? Po pierwsze, z przyzwyczajenia — wiele osób korzysta ze smartfona lub tabletu do czytania poczty czy obsługi serwisów społecznościowych i po prostu czują się z nimi bardziej komfortowo. Na Androida powstało także sporo aplikacji, które nie mają swojego odpowiednika na Windows, a są po prostu warte używania. AMD AppZone ma ponadto, według AMD, dużo więcej pozycji, niż Windows Store i zapewnia większy wybór oprogramowania, w tym wiele pozycji z polskim interfejsem. W czasach, kiedy coraz częściej trafiamy na maszyny z ekranami dotykowymi — także laptopy — można spokojnie korzystać z tych samych, co na tabletach i smartfonach narzędzi.

AMD, producenci sprzętu i wydawcy aplikacji dla Androida pracują obecnie nad urządzeniami z przeinstalowanymi aplikacjami znanymi ze smartfonów i tabletów, które działać mają dzięki technologii BlueStacks, który zoptymalizował swojego Playera pod kątem kart graficznych Radeon. Dzięki temu nie będzie problemów z aplikacjami na zazwyczaj sporych ekranach komputerów. BlueStacks Cloud Connect umożliwia ponadto listę zainstalowanych aplikacji synchronizować z urządzeniem z Androidem (po zainstalowaniu tam odpowiedniego klienta na tamtym). W pozostałych kwestiach rozwiązanie działa jak wszystkie inne platformy dystrybucji programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)