Apple aktualizuje Snow Leoparda tuż przed premierą Liona

Apple aktualizuje Snow Leoparda tuż przed premierą Liona

24.06.2011 11:51

Apple wydał aktualizację Mac OS X Snow Leopard do wersji 10.6.8. To ostatnie uaktualnienie przed wydaniem nowej wersji systemu - Liona.

W aktualizacji Snow Leoparda wprowadzono szereg poprawek, w tym dotyczących e-sklepu Mac App Store. Uaktualnienie ma przygotować komputery Mac do zakupu i instalacji nowego systemu, który pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu. Przypomnijmy, że OS X Lion dostępny będzie wyłącznie za pośrednictwem Mac App Store - nie kupimy go w postaci „pudełkowej”. W związku z tym faktem pojawiło się wiele zastrzeżeń, jak chociażby dotyczących instalowania Liona w komputerach ze starszymi wersjami systemu Mac OS X.

W aktualizacji do 10.6.8 wyeliminowano również kilka błędów, jak choćby ten mogący powodować nieoczekiwane zamknięcie aplikacji Podgląd. Poprawiono obsługę protokołu IPv6, a także połączenia typu VPN. Ważną informacją jest wprowadzenie zabezpieczeń pozwalających na identyfikację i eliminację konia trojańskiego MAC Defender. Apple badał zagrożenie od połowy maja, wkrótce później zapowiadając rychłą aktualizację dla Mac OS X, która rozwiąże problem. Szczegółowe informacje na temat 10.6.8 dostępne są na stronach producenta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)