Apple będzie chroniło zdrowie: Watch zdiagnozuje, iPhone wezwie pomoc

Apple będzie chroniło zdrowie: Watch zdiagnozuje, iPhone wezwie pomoc

Apple będzie chroniło zdrowie: Watch zdiagnozuje, iPhone wezwie pomoc
10.03.2016 17:14

Śledząc wnioski patentowe Apple można wywnioskować, że korporacja intensywnie pracuje nad wykorzystaniem swoich urządzeń mobilnych i ubieralnych w zautomatyzowanym procesie reagowania na zagrożenia. To może być dopiero początek: według wniosków patentowych Apple’a, produkty tej firmy zadbają także wkrótce o zdrowie swoich użytkowników.

Wniosek, jaki trafił właśnie do amerykańskiego urzędu patentowego, opisuje mechanizmy synchronizacji iPhone’a i Apple Watcha w jeszcze trudniejszej sytuacji: zakłada się bowiem, że użytkownik nie będzie w niej w ogóle zdolny do podejmowania jakichkolwiek działań.

Do rozpoznawania sytuacji służył będzie Apple Watch za pomocą czujników badających procesy życiowe użytkownika. Dzięki mierzeniu tętna w procesie fotopletyzmografii czy ruchów za pomocą akcelerometru, zegarek Apple ma być zdolny na przykład do stwierdzenia, że jego właściciel przechodzi zawał serca. Przewidywanych scenariuszy jest zresztą znacznie więcej: mowa między innymi o wypadku samochodowym, ataku epilepsji czy funkcjach przydatnych dla osób cierpiących na cukrzycę.

Źródło: appleinsider.com
Źródło: appleinsider.com

Podobnie, jak to było w przypadku Trybu Paniki, użytkownik zyska możliwość określenia różnych poziomów niebezpieczeństwa. Taka kategoryzacja pozwoli na wysłanie powiadomień do konkretnych osób w zależności od sytuacji, jaką rozpozna Watch. W przypadku najbardziej kryzysowych, zegarek będzie automatycznie komunikował się z iPhonem i powiadamiał służby ratownicze, oczywiście łącznie z danymi pozwalającymi na określenie miejsca, w którym sanitariusze są potrzebni.

Właśnie dane nadajnika GPS mają być kluczowe w innym aspekcie, który zapewne już teraz wywołuje wątpliwości, czyli ryzyku występowania licznych fałszywych alarmów. iPhone będzie bowiem analizował miejsce występowania zdarzenia pod kątem informacji, jakie o nim posiada. We wniosku mówi się o przykładzie ignorowania zgłoszeń na przykład w miejscach, gdzie przeprowadza się skoki na bungee.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)