Apple Card już jest. Nie kupisz nią Bitcoinów, nie puścisz totka

Apple Card już jest. Nie kupisz nią Botcoinów, nie puścisz totka
Apple Card już jest. Nie kupisz nią Botcoinów, nie puścisz totka

06.08.2019 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple Card już działa. Z początkiem sierpnia uruchomione zostały testy karty płatniczej Apple. Wybrani klienci mogą już korzystać z Apple Card.

Z okazji uruchomienia testów Apple opublikował serię filmów, wyjaśniających działanie Apple Card i różnice między tradycyjną kartą kredytową, Apple Pay i Apple Card. Jednym z argumentów za wyborem Apple Card jest program z nagrodami i w przeciwieństwie do tradycyjnych kart, dostaniesz je nie za miesiąc, ale od razu. Bonusy i zwroty będą przelewane za pomocą usługi Apple Cash, służącej do przekazywania pieniędzy. Na fizycznej karcie nie ma jej numeru, więc by go uzyskać, musisz przejść do aplikacji. Numer karty jest zakodowany w iPhonie.

This is Apple Card

Apple Card zapowiada się jak ciekawy instrument finansowy. Przekonuje zwłaszcza brak odsetek, jeśli cała suma zadłużenia zostanie spłacona od razu. Można też przeglądać historię transakcji na żywo, łącznie z mapą miejsc, gdzie zarejestrowane zostały płatności.

Nie dla kasyn, nie dla Lotto, nie dla Bitcoina

Apple Card ma też wady. W regulaminie korzystania z karty znalazły się interesujące zapisy o tym, czego tą kartą kupić nie wolno. Na pewno Apple Card nie będzie działać na iPhone'ach po jailbreaku. To oczywiste – w końcu uwolnienie systemu z pilnie strzeżonego ogrody Apple'a wymaga złamania zabezpieczeń systemu.

Ponadto kartą nie można wypłacić gotówki z terminala płatniczego, co umożliwiają niektóre sieci sklepów. Nie będzie można też płacić Apple Card za ekwiwalenty gotówki. Co to takiego? Między innymi czipy w kasynach.

Równoważnikiem gotówki są kryptowaluty. To jednak nie dziwi – sporo banków jest przeciwnych bitcoinowi i jego krewniakom, przynajmniej 3 banki w USA blokują kupowanie ich swoimi kartami.

Hazard będzie utrudniony nie tylko w kasynach. Apple Card nie będzie można zapłacić za los na loterię. Trzeba wybrać – albo śliczna tytanowa karta, albo wygrana w Lotto. Hmm… czy właściciele iPhone'ów grają w Totka?

Apple Card w Polsce – kiedy?

Apple zapowiedział wprowadzenie Apple Card podczas tegorocznej konferencji WWDC dla deweloperów. W USA karta będzie dostępna na większą skalę jeszcze w tym roku, może nawet w sierpniu.

W Polsce na razie zarejestrowany został znak towarowy Apple Card i znaku ?Card, więc Apple zamierza wprowadzić tu swoją kartę płatniczą.

Termin będzie zapewne zależał od przyjęcia karty w USA, ale warto przypomnieć, że Polacy uwielbiają nowoczesne sposoby płacenia, a fanów iPhone'a też u nas nie brakuje. Apple zrobił poważny błąd, jeśli będzie opóźniać premierę Apple Card nad Wisłą.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)