Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

15.08.2010 16:23, aktualizacja: 15.08.2010 17:32

Apple wydał aktualizację systemu iOS, Google wprowadza nowe funkcje do przeglądarki Chrome, a Microsoft udostępnia sierpniowe biuletyny bezpieczeństwa. Zapraszamy do przeglądu najciekawszych wiadomości z minionego tygodnia.

Wygląda na to, że programiści firmy Apple mimo okresu wakacyjnego mają sporo pracy. Wydano aktualizację systemu iOS 4.0.2 dla urządzeń mobilnych. Jej celem była przede wszystkim likwidacja niebezpiecznej luki w oprogramowaniu, która związana była z automatycznym pobieraniem plików PDF ze stron internetowych. To nie koniec walk z lukami w oprogramowaniu firmy Apple. Pojawiła się też aktualizacja QuickTime’a - programu do odtwarzania materiałów wideo. W przypadku tego programu chodziło o lukę dotyczącą systemu Windows, która mogła prowadzić do wykonania niebezpiecznego kodu. W minionym tygodniu informowaliśmy też, że spór o Flasha w urządzeniach mobilnych zahaczył o Komisję Europejską, która chce bliżej przyjrzeć się sprawie. Z kolei Mark Papermaster, zajmujący w Apple stanowisko wiceprezesa ds. urządzeń technicznych ustąpił ze stanowiska. Prawdopodobnie powodem tego była afera z anteną w iPhone 4.

Google miał nieco nerwowy tydzień. Firma została pozwana do sądu przez Oracle’a za nielegalne wykorzystanie patentów. Chodzi o język Java w Androidzie, z którego Google podobno korzysta niezgodnie z prawem. Wojny patentowe to ostatnio zmora większości firm tworzących oprogramowanie. Nic dziwnego, że coraz częściej mówi się o abolicji zbyt restrykcyjnych przepisów. Google po zaprzestaniu rozwijania usługi Wave spotkał się też z krytyką ze strony fanów projektu. Założyli oni stronę, na której zbierają poparcie w sprawie przywrócenia usługi. Ciekawe, czy Google przejmie się protestem grupki fanów? Firma chce usunąć stary widok poczty Gmail po wprowadzeniu jej aktualizacji. Mogą to boleśnie odczuć użytkownicy Internet Explorera 6. Jeśli jesteśmy już przy przeglądarkach, warto zwrócić uwagę na najnowsze wydanie bety Chrome 6. Pojawiło się sporo nowych funkcji.

Microsoft z kolei zapowiedział, że beta Internet Explorera 9 pojawi się we wrześniu. Zbliża się również premiera następnej bety Windows Live Essentials Wave 4. Oprócz tego pojawiły się informacje, że Windows Phone 7 pojawi się nie w październiku, a jeszcze pod koniec tego miesiąca. Microsoft oficjalnie nie potwierdził tej wiadomości, ogłosił natomiast powstanie studia gier dla nowego systemu operacyjnego. MGS Mobile Gaming ma częściowo rozwiązać problem z aplikacjami, z jakim boryka się firma przygotowująca oprogramowanie dla smartfonów. W minionym tygodniu Microsoft wydał comiesięczne biuletyny bezpieczeństwa - tym razem aż 14. Wśród nich aż 8 oznaczono jako krytyczne. Sporo poprawek, warto się z nimi zapoznać.

Na koniec proponujemy ciekawostkę. Wprawdzie mogłaby się znaleźć w akapicie poświęconym Microsoftowi, ale chyba warto na nią zwrócić uwagę osobno. Firma z Redmond walczy z produktami firmy Apple na stronie internetowej. Z materiałów promocyjnych możemy dowiedzieć się, dlaczego Maki mogą zepsuć twoją zabawę i o tym, że nauczenie się ich obsługi wymaga wiele czasu. Windows 7 natomiast, jak powszechnie wiadomo, nie wymaga żadnej wiedzy i jest przyswajalny nawet dla 4-letnich dzieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)