Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

12.09.2010 17:40

Miniony tydzień upłynął pod znakiem niespodzianek. Apple zezwolił na przygotowywanie aplikacji do sklepu App Store z użyciem produktów firmy Adobe, Google zaprezentował nową usługę, a Microsoft przygotowuje się do premiery Internet Explorera 9.

Z pewnością dużym zaskoczeniem była zmiana umowy deweloperskiej przez firmę Apple. Dotychczas spółka Steve’a Jobsa rękami i nogami broniła się przed Flashem i jego twórcą - Adobe. Teraz jednak deweloperzy będą mogli korzystać z narzędzi firm trzecich podczas tworzenia aplikacji na potrzeby sklepu App Store. Apple wprowadził też aktualizację przeglądarki Safari do wersji 5.0.2. Usunięto kilka błędów, pojawiła się również nowa funkcja dotycząca zabezpieczeń. Warto jeszcze zauważyć, że w tym miesiącu do sklepów ma trafić iLife ’11, a Microsoft zdradził kolejne szczegóły na temat pakietu Office 2011 dla Maków.

Wydarzeniem tego tygodnia jest niewątpliwie Google Instant. Szkoda tylko, że nie w Polsce. Usługa polegająca na wyświetlaniu odpowiedzi podczas wpisywania zapytań dostępna jest na razie tylko w kilku krajach na świecie. A szkoda, bo pomysł Google miał bardzo dobry, mimo, że nie wszystko jeszcze jest dopracowane. Dowiedzieliśmy się też, że firma będzie musiała zapłacić 8,5 mln dolarów za błędy w swojej usłudze społecznościowej Buzz. Nie dość, że Buzz nie pokonał Twittera, to jeszcze Google musiał walczyć w sądzie z organizacjami chroniącymi prawa internautów. Skończyło się na ugodzie. Dużo lepiej radzą sobie inne aplikacje webowe. Google właśnie wprowadził możliwość logowania do nich dla użytkowników poczty Yahoo! Wkrótce podobne udogodnienia pojawią się dla osób korzystających z innych serwisów.

Microsoft przygotowuje się do dwóch ważnych premier. Niedługo czeka nas pierwsza beta Internet Explorera 9, która ma być powitana wielką imprezą w San Francisco. Zupełnie przypadkiem na tydzień przed premierą do Sieci przedostał się film prezentujący najnowszą odsłonę przeglądarki. Możliwe jednak, że za przeciekiem nie stoi Microsoft, bo klip pokazuje mało ciekawy interfejs programu - na przykład przyciski wyglądają na jeszcze niedopracowane. Microsoft promuje też system Windows Phone 7. Jego premiera przewidziana jest na przyszły miesiąc. Firmie już udało się wydać na promocję systemu 500 mln dolarów. Ciekawe, czy będą to dobrze zainwestowane pieniądze?

Na koniec proponujemy ciekawostkę, która może zjeżyć włos na karku. Generał Keith Alexander, szef amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, doszedł do wniosku, że to USA musi chronić Internet przed cyberatakami. Stworzyliśmy Internet i wydaje mi się, że powinniśmy być pierwszymi, którzy wezmą się za jego ochronę - powiedział wojskowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)