Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

25.09.2010 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

2 mln pobrań bety Internet Explorera, przygotowania do premiery Chrome Web Store i trojany atakujące pod przykrywką jailbreaku iOS - to jedne z ciekawszych wiadomości z minionego tygodnia. W wielkich firmach działo się sporo, najwięcej w Microsofcie.

W Sieci pojawiły się trojany podszywające się pod programy do jailbreaku smartfonów iPhone. Zamiast więc narzędzia do złamania iPhone’a czy iPoda touch można ściągnąć niebezpieczne oprogramowanie - niech to będzie przestroga dla wszystkich posiadaczy telefonów firmy Apple. Jeśli już jesteśmy przy urządzeniach przenośnych, to warto zwrócić uwagę na kolejną odsłonę wojny o Flasha. Adobe twierdzi, że jego technologia działa znacznie szybciej od HTML5 w smartfonach. W minionym tygodniu informowaliśmy też o aplikacjach Firefox Home i odtwarzaczu VLC, których aktualizacje pojawiły się w sklepie App Store.

Google przygotowuje się do starcia z Internet Explorerem 9. Chrome 7 ma być pod względem akceleracji grafiki 60 razy szybszy od poprzedniego wydania programu. Czy to wystarczy, aby zmierzyć się z produktem Microsoftu? Google ma jeszcze jednego asa w rękawie - internetowy sklep Chrome Web Store. Firma kończy prace nad projektem, być może ujrzy on światło dzienne w przyszłym miesiącu. Na razie jednak płatne aplikacje mogą dodawać tylko deweloperzy z USA. Google zapowiedział również, że wzmocni funkcję logowania do swoich usług. Wkrótce ma pojawić się między innymi możliwość otrzymywania kodu dostępowego wiadomością SMS. Ma to poprawić bezpieczeństwo użytkowników takich usług jak Gmail czy iGoogle.

Microsoft w minionym tygodniu miał się czym pochwalić. W ciągu pierwszych dwóch dni od premiery bety IE 9 przeglądarkę pobrano w sumie 2 mln razy. To jak dotąd rekord w Microsofcie, chociaż nie udało się pobić podobnej akcji Mozilli. Z kolei z webowych aplikacji Office Web Apps korzysta już 20 mln osób na całym świecie. Firma pracuje też nad kolejną aktualizacją poczty Hotmail, zaś antywirus Microsoft Security Essentials będzie dostępny za darmo także dla małych firm. Poza tym wydano pierwszą publiczną betę Windows Small Business Server 7, a także narzędzia deweloperskie dla osób, które chcą tworzyć aplikacje dla Windows Phone 7 w języku Visual Basic.

Na koniec ciekawostki. Amerykański sąd musi zdecydować, czy istnieje coś takiego jak nieświadome piractwo. Oskarżona przez RIAA była uczennica liceum twierdzi, że nie wiedziała, że łamie prawo, udostępniając muzykę online. Jeśli sąd przyzna jej rację, pewnie wkrótce znajdzie się więcej takich nieświadomych piratów. Zapraszamy też do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez nas wspólnie z firmą Intel, który rusza niebawem, bo 1 października. Nagrodą główną jest notebook MSI Classic CR620-049XPL z procesorem Intel Core i5 i5-430M, ale w puli czeka jeszcze wiele innych atrakcyjnych nagród.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także