Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

09.10.2010 16:04

W minionym tygodniu sporo pisaliśmy o szefie Microsoftu, Stevie Ballmerze. Poza tym Apple przegrał w sądzie sprawę o patenty, Google udostępnił stronę promującą telewizję, a pewien muzyk rockowy chce zabierać mieszkania piratom.

Apple będzie musiał zapłacić rekordową sumę za naruszenie praw patentowych w systemie Mac OS X. Sąd naliczył firmie z Cupertino aż 625,5 mln dolarów grzywny. Jest to jeden z najwyższych wyroków w historii prawa patentowego w USA. Poza tym informowaliśmy o zawirowaniach w App Store. W e-sklepie najpierw pojawił się, a potem został wycofany program do obsługi sieci BitTorrent. Nie wiadomo jeszcze, czy twórca aplikacji będzie walczył o jej przywrócenie do sklepu. Warto też zauważyć, że pojawiła się kolejna aktualizacja popularnego programu do obróbki grafiki Pixelmator. Wprowadza on obsługę nowego formatu WebP firmy Google.

Ważną informacją dla polskich użytkowników Androida było wprowadzenie płatnych aplikacji do Android Marketu. Wreszcie można korzystać z rozszerzonej ofery e-sklepu dla smartfonów z systemem firmy Google. Jeśli już jesteśmy przy aplikacjach mobilnych, warto wspomnieć, że w App Store pojawił się Google Goggles. Narzędzie pozwala na wyszukiwanie grafik w Sieci. Google udostępnił też stronę promującą Google TV - internetową telewizję, a także odświeżył usługę Latitude, która umożliwia przeglądanie lokalizacji znajomych. Firma pracuje też najprawdopodobniej nad nową funkcją w swojej wyszukiwarce. Miałaby ona umożliwić podgląd stron internetowych podczas wyszukiwania.

Steve Ballmer, szef Microsoftu, pojawiał się często podczas zeszłotygodniowych newsów. Okazało się, że nie przepadają za nim pracownicy firmy. Dotychczasową działalność Ballmera ceni sobie jedynie 51% wśród nich. Szef Microsoftu był też bohaterem spotkania z firmą Adobe. Podobno omawiane były szczegóły dalszej współpracy obu firm i strategie dotyczące rynku smartfonów. Pojawiły się także informacje, że podczas premiery Windows Phone 7 Ballmer opowie również o planowanych przez Microsoft tabletach. Warto jeszcze wspomnieć o konferencji Microsoft Technology Summit 2010 w Warszawie. Ballmer co prawda się na niej nie pojawił, ale i tak działo się sporo.

Na koniec dwie ciekawostki. Pierwsza to artykuł o formacie grafiki WebP wprowadzonym przez firmę Google. Czy rzeczywiście jest tak dobrym rozwiązaniem, jak zachwalają go twórcy? Postanowiliśmy to sprawdzić. Ciekawostka druga to wypowiedź basisty zespołu Kiss, który zachęca do bezpardonowej walki z piratami. Pozywajcie wszystkich, radzi wytwórniom fonograficznym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)