Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

20.11.2010 14:25

Kolejna wersja Platform Preview Internet Explorera 9, pogłoski na temat Windowsa 8 i liczba luk w Chrome - to jedne z ciekawszych wiadomości z zeszłego tygodnia. Zapraszamy do ich przeglądu.

Apple wydał aktualizację przeglądarki internetowej Safari do wersji 5.0.3 Wprowadza ona głównie poprawki i eliminuje wykryte wcześniej błędy. Informowaliśmy także o polskiej premierze pakietu biurowego Office 2011 dla Mac OS X. Natomiast Google wprowadził aplikację Voice dla smartfonów z systemem iOS. Umożliwia ona korzystanie z połączeń głosowych przez Internet. W tym tygodniu polecamy również ciekawą wypowiedź na temat rozwoju system Mac OS X. Czy przyszłe wydania będą coraz bardziej podobne do iOS?

Jedną z ciekawszych informacji na temat firmy Google było opublikowanie statystyk dotyczących liczby groźnych luk w programach. Okazuje się, że najwięcej ich wykryto w przeglądarce internetowej Chrome. Nie jest to jednak spowodowane słabym rozwojem programu. Chrome jest obecnie najmłodszą z przeglądarek, stąd też liczne niedopracowania. Google uruchomił w minionym tygodniu Sky Map, a także dokumenty Docs dla Androida i iOS. Zdaniem Erica Schmidta Chrome OS dostępny będzie nieco później niż zakładano, natomiast w najbliższych tygodniach wprowadzona zostanie aktualizacja Androida. Warto jeszcze wspomnieć o uruchomieniu nowej wyszukiwarki - tym razem mającej pomóc w zakupach.

Microsoft wprowadził siódmą wersję Platform Preview przeglądarki Internet Explorer 9. W aktualizacji pojawiło się wiele poprawek, między innymi dotyczących silnika JavaScriptu o nazwie Chakra. Dzięki nim jeszcze bardziej zwiększyła się szybkość wykonywania kodu JS. Pojawiły się również kolejne pogłoski na temat systemu Windows 8, który ma podobno oferować obsługę pulpitów w chmurze obliczeniowej. Niepokojące głosy natomiast docierają z wnętrza firmy. Steve Ballmer i Bill Gates musieli bronić Microsoftu przed jego własnymi akcjonariuszami. Część z nich domagała się podziału firmy. Zmian pewnie nie będzie, ale głosy świadczą o niezbyt dobrej atmosferze panującej wewnątrz Microsoftu.

Na koniec ciekawostka. Wprawdzie irlandzki sąd uznał odcinanie piratów od Sieci za niezgodne z prawem, to jednak nic straconego. Władze tego państwa zastanawiają się nad zmianami prawnymi, które będą uderzać w osoby naruszające prawa autorskie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)