Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

18.12.2010 16:44

Ogłoszenie premiery Mac App Store, odświeżony Android Market i wiadomości o systemie Windows 8 - oto ważniejsze informacje z minionego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple ogłosił w końcu premierę swojego e-sklepu dla Mac OS X. Mac App Store zostanie wprowadzony 6 stycznia przyszłego roku i będą mogli z niego korzystać użytkownicy systemu Snow Leopard. Apple najwyraźniej chce powtórzyć sukces e-sklepu App Store, który cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników urządzeń z iOS. Powstanie też drugi, nieoficjalny sklep dla Mac OS X. Stworzy go autor Cydii, sklepu dla iOS po jailbreaku. Data premiery nowego e-sklepu nie jest jeszcze znana.

W minionym tygodniu Google odświeżył interfejs Android Marketu, upodobniając go nieco do App Store. Firma wprowadziła też nowe mapy dla Androida i zakutalizowała Google Voice na potrzeby systemu dla smartfonów. Ponadto Google zaczął inwestować w płatności mobilne i przejął firmę Zetawire zajmującą się mobilnymi platformami rozliczeniowymi. Poznaliśmy również plany firmy dotyczące rozwoju Chrome, a także ciekawy dodatek społecznościowy dla tej przeglądarki. Okazuje się również, że projekt gigabitowych łączy zostanie wdrożony później, niż przypuszczano.

Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft podczas targów CES zaprezentuje pierwsze wiadomości na temat Windowsa 8. Firma miałaby również - po raz kolejny - przedstawić tablet z systemem Windows 7. Jak dotąd Microsoftowi nie udało się wprowadzić na rynek konkurencji dla iPada firmy Apple. Udostępniono natomiast darmowy czytnik online, który w atrakcyjny sposób umożliwia wyświetlanie i dzielenie się materiałami. Microsoft opublikował też grudniowe biuletyny bezpieczeństwa i przeniósł stronę z dodatkami dla Windows Live pod nowy adres. Kolejna ciekawa wiadomość to wydanie finalnej wersji Microsoft Security Essentials 2.0.

Na koniec ciekawostka. We Francji przyjęto podatek od Internetu. Konkretnie zaś, od reklam zamieszczanych w Sieci. Francuski rząd planuje od pierwszego stycznia pobierać opłaty od wszystkich, którzy będą reklamować się w Sieci. Prezydent Nicolas Sarkozy miał już ochrzcić nowe opłaty „Podatkiem od Google”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)