Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

08.01.2011 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premiera Mac App Store, wzrost popularności Androida i informacje o Windows 8 - to jedne z ciekawszych informacji z minionego tygodnia.

Apple wprowadził zapowiadany od października e-sklep z aplikacjami dla systemu Mac OS X. Większość dostępnych programów jest płatna, użytkownicy mogą jednak znaleźć także darmowe produkty. W ciągu pierwszego dnia internauci pobrali ponad 1 mln aplikacji ze sklepu. Apple wydał także aktualizacje programów iMovie i GarageBand. Na temat nowości w aplikacji do edycji muzyki pisaliśmy w osobnym artykule. Okazuje się też, że Apple jest drugą najwyżej wycenianą firmą na świecie.

Według najnowszych statystyk, Android jest obecnie najszybciej zdobywającym popularność systemem dla smartfonów. Udało mu się wyprzedzić iOS firmy Apple. Wkrótce Android może być najpopularniejszym systemem na urządzenia przenośne na świecie. Firma zaktualizowała również część ze swoich aplikacji webowych. Nowości pojawiły się między innymi w Google Docs, a także Picasa Web Album. Kolejna interesująca wiadomość to muzyczny dodatek do przeglądarki Chrome. Za pomocą exfm można wyszukiwać utwory w Sieci i na ich podstawie tworzyć biblioteki muzyczne.

Microsoft podczas targów CES w Las Vegas zaprezentował pierwsze informacje na temat przygotowywanego systemu Windows 8. Dowiedzieliśmy się też, że z najnowszej wersji systemu korzysta już 20% użytkowników. Firma ogłosiła również, że beta Internet Explorera 9 została pobrana już 20 mln razy przez internautów. Wersji RC programu możemy spodziewać się pod koniec stycznia. Niestety, Microsoft nie planuje w najbliższym czasie wyeliminowania luk wykrytych w swojej przeglądarce. O niektórych z nich informował polski pracownik firmy Google, Michał Zalewski. Firma potwierdziła również inną poważną dziurę wykrytą w systemie Windows.

Na koniec proponujemy ciekawostki. Polska jest krajem z najszybszym przyrostem domen w Europie. Właśnie przekroczyliśmy 2 mln adresów z rozszerzeniem .pl. Zachęcamy też do licytacji koszulek dobrychprogramów i wsparcia w ten sposób Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)