Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

29.01.2011 14:21

Wersja testowa Office 2011 dla Mac OS X, wyniki finansowe Microsoftu i nowa wersja Androida - to jedne z ciekawszych wiadomości z minionego tygodnia.

Użytkownicy komputerów z systemem Mac OS X mogą już testować pakiet biurowy Office 2011 Microsoftu. Udostępniono wersję próbną zestawu programów, zaś firma z Redmond zastanawia się również nad wprowadzeniem Office 2011 do Mac App Store. W e-sklepie dla Mac OS X dostępny jest już pakiet biurowy iWork, którego poszczególne programy można kupować osobno. Czy Microsoft zdecyduje się na podobną strategię? Ukazała się też finalna wersja Skype 5 dla systemu firmy Apple. Wprowadzono nieznaczne poprawki w interfejsie, a także funkcje dla klientów biznesowych. Warto też wspomnieć o rozpoczęciu targów Macworld Conference & Expo.

Google zaprezentował wersję Android 3.0 SDK dla urządzeń przenośnych takich jak netbooki czy tablety. Firma chce w ten sposób mocno wejść na rynek, na którym króluje od roku iPad. Google zakupił też dwie firmy, których doświadczenie zostanie wykorzystane najprawdopodobniej w YouTube i Google Voice. Warto również wspomnieć o poczcie Gmail, która wzbogacona została o powiadomienia dla przeglądarki Chrome. Opisywaliśmy również rozszerzenie dla Chrome, które pozwala na ingerencję w interfejs poczty firmy Google. W minionym tygodniu okazało się, że Google rozpoczął cenzurowanie podpowiedzi i wyników w swojej wyszukiwarce. W ten sposób firma chce przeciwdziałać między innymi piractwu internetowemu.

Dużym wydarzeniem w Microsofcie była publikacja wyników finansowych firmy. Okazały się one lepsze niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Microsoft chwalił się sprzedażą Windowsa 7, urządzeń Kinect i Xbox, nie podał natomiast liczb dotyczących smartfonów z Windows Phone 7. Można przypuszczać, że firma nie miała się po prostu czym chwalić. Poza tym Microsoft zaktualizował Binga, a także został pozwany do sądu we Włoszech. Sprawa dotyczy refundacji za usuwanie Windowsa zakupionego wraz z komputerem. Pojawiły się także informacje na temat prac nad Service Pack 2 dla systemu Windows 7.

Na koniec ciekawostka - Polska jest obecnie w czołówce krajów z których pochodzą cyberataki z sieci komórkowych. Szkoda, że nie możemy pochwalić się innymi sukcesami, na przykład najszybszym Internetem czy tanimi połączeniami z Siecią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)