Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

05.02.2011 13:48

Zmiany w Mac App Store, Android 3.0 i spór o wyszukiwarkę Bing - to jedne z ciekawszych informacji ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple udostępnił kolejne bety systemu Mac OS X 10.6.7 i iOS 4.3. Zostały one wydane na potrzeby deweloperów. Programiści firmy z Cupertino skupili się na obsłudze AirPlay czy HotSpot Wi-Fi, a także AirPort. Apple zapewne udostępni co najmniej jeszcze jedną aktualizację Mac OS X 10.6 przed mającym ukazać się w tym roku kolejnym dużym wydaniem systemu (Lion). Firma wprowadziła również zmiany w e-sklepach z aplikacjami Mac App Store i App Store. Umożliwiono generowanie kodów promocyjnych, dodano także nowe filtry wyszukiwania.

Google zaprezentował system Android 3.0 przeznaczony dla takich urządzeń jak tablety i netbooki. Można przypuszczać, że podobne funkcje pojawią się w przygotowywanym wydaniu systemu dla smartfonów. Dobrą wiadomością dla firmy Google są też statystyki, według których Android jest obecnie najpopularniejszym systemem dla smartfonów, wyprzedzając Symbiana czy iOS. Ze sklepu Android Market można już korzystać także za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Poza tym firma wprowadziła aktualizację Google Docs i uruchomiła wirtualne muzeum. Warto też wspomnieć o zmianach w YouTube, dzięki którym użytkownicy umieszczający najciekawsze materiały będą mogli na nich zarabiać.

Microsoft nie miał dobrego tygodnia. Firma została oskarżona przez Google’a o podkradanie wyników wyszukiwań na potrzeby Binga. Microsoft odparował zarzuty, ale można przypuszczać, że nie skończy się tylko na wymianie zdań. Z kolei Yahoo! poinformował, że problemom z niechcianym transferem danych w Windows Phone 7 winny jest Microsoft. Wcześniej wydawało się, że za błąd odpowiada poczta Yahoo! Mail. Poza tym Microsoft wydał aktualizację poczty Hotmail, a także ciekawy dodatek dla przeglądarki Chrome umożliwiający odtwarzanie wideo w formacie H.264.

Na koniec ciekawostka. Kontrowersyjny serwis WikiLeaks stworzony przez Juliana Assange'a został nominowany do... pokojowej nagrody Nobla. Na ogłoszenie laureata przyjdzie nam jednak trochę poczekać, bo nagroda przyznawana jest 10 grudnia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)