Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

27.03.2011 11:00

Aktualizacja Mac OS X do wersji 10.6.7, atak Chin na Gmaila czy rozpoczęcie aktualizacji Windows Phone 7 - to ciekawsze newsy z ubiegłego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple udostępnił aktualizację dla systemu Mac OS X Snow Leopard. W wersji 10.6.7 wprowadzono przede wszystkim poprawki i wyeliminowano wykryte błędy. Skupiono się na poprawie działania usługi Back to My Mac, e-sklepu Mac App Store, jak również rozwiązano problem z przenoszeniem plików na niektóre serwery SMB. Warto też wspomnieć o aktualizacji komunikatora Skype dla Mac OS X. Oprócz rozszerzonej obsługi grupowych połączeń głosowych, wyeliminowano sporo błędów w programie.

Google oskarżył chińskie władze o wspieranie ataku cyberprzestępców na konta Gmail. Celem byli najprawdopodobniej opozycjoniści i osoby niewygodne dla reżymu. Z kolei francuski wymiar sprawiedliwości nałożył na firmę z Mountain View grzywnę - 100 tys. euro - za nielegalne skanowanie sieci WiFi. Podkreślono, że Google mimo obietnic, że skasuje zebrane dane, nie do końca wywiązał się z zapewnień. W minionym tygodniu udostępniono aktualizację Google Docs (rysunki), a także wydano pierwszą betę Chrome 11 z nową ikoną i nieznacznymi zmianami.

Microsoft rozpoczął aktualizację systemu dla smartfonów Windows Phone 7. Wprowadza ona między innymi funkcję kopiuj-wklej, a także poprawia wyszukiwanie w e-sklepie dla smartfonów. Informowaliśmy także o udostępnieniu w Polsce Windows InTune, usługi Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi „w chmurze”. Okazuje się, że firma z Redmond nabyła ponad 600 tys. adresów IPv4 za w sumie 7,5 mln dolarów. Niektórzy przypuszczają, że Microsoft zamierza w późniejszym okresie odsprzedawać adresy po zawyżonej cenie, choć sama idea własności adresów IP jest mocno kontrowersyjna.

Na koniec ciekawostka. Jak zapewne wie większość czytelników dobrychprogramów, ukazała się stabilna wersja Firefoksa 4. Przeglądarka jest masowo pobierana przez internautów, a pracownicy Mozilli tradycyjnie już otrzymali od firmy z Redmond tort z gratulacjami z okazji wydania nowego Firefoksa. Mały gest, a jakże miły.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)