Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

Apple, Google, Microsoft - tydzień w wielkich firmach

21.05.2011 19:56

Muzyczna chmura Apple, beta Chrome OS i bezpieczny Internet Explorer - to jedne z najciekawszych newsów z mijającego tygodnia. Co jeszcze działo się w wielkich firmach?

Apple stanął przed Senatem USA w sprawie zbierania informacji na temat swoich użytkowników. Razem z przedstawicielami firmy z Cupertino pojawią się także pracownicy Google’a i Facebooka. Apple pracuje jednocześnie nad nową usługą w chmurze obliczeniowej - będzie to najprawdopodobniej serwis muzyczny. Firma podpisuje właśnie umowy z największymi wytwórniami fonograficznymi. Warto też wspomnieć o nowościach w Mac OS X Lion. Nowy system operacyjny zostanie wzbogacony o odświeżony syntezator mowy.

Google wydał kolejną betę swojego systemu Chrome OS, który wprowadzony zostanie do sprzedaży w czerwcu tego roku. Firma udostępniła również testową wersję przeglądarki Chrome 13 w kanale deweloperskim. Z kolei w systemie Android wykryto groźną lukę, mogącą zagrozić bezpieczeństwu użytkowników. Na szczęście Google bardzo szybko zareagował na zgłoszenie dotyczące dziury. Były szef firmy, Eric Schmidt, dość ostro skrytykował plany blokowania stron z torrentami w Internecie, a także pomysły na rozwój technologii rozpoznawania twarzy. Zwłaszcza ten drugi temat wydaje się ciekawy - Google mimo oficjalnej krytyki zarejestrował patenty, które pozwolą mu na korzystanie z technologii.

Szykuje się aktualizacja Office 2010 - Microsoft zapowiada wydanie Service Pack 1 dla swojego pakietu. Do Sieci wyciekły również zrzuty ekranu prezentujące nowe funkcje w kolejnej odsłonie programów biurowych - Office 15. Premiera pakietu przewidywana jest na przyszły rok. Z kolei Office 365 ma pojawić się w aktualizacji Windows Phone 7. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się również, że Nokia Maps zastąpi dotychczasową ofertę w ramach Bing Maps, a także o obsłudze procesorów ARM w systemie Windows 8. Microsoft chwalił się również bezpieczeństwem swojej przeglądarki Internet Explorer, która codziennie blokuje około 5 mln ataków z Sieci.

Na koniec ciekawostka - czy żarówki wkrótce będą wyposażone w adres IP? Takie rozwiązanie proponuje holenderska firma, która liczy, że w ten sposób klienci uzyskają większa kontrolę nad oświetleniem w domu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)