Apple likwiduje dziurę w QuickTime dla Windows 7

Apple likwiduje dziurę w QuickTime dla Windows 7

16.09.2010 14:41, aktualizacja: 17.09.2010 18:12

Po ponad miesiącu prac firma Apple usunęła lukę w programie QuickTime dla systemu Windows 7. Aktualizacja do wersji 7.6.8 dostępna jest w naszym vortalu.

Apple nie zdradził szczegółów luki, kierując się, jak tłumaczą przedstawiciele firmy, ochroną swoich klientów. Jednak dzięki wcześniejszym informacjom wiemy, że niebezpieczna luka w odtwarzaczu multimediów QuickTime mogła doprowadzić nawet do przejęcia kontroli nad komputerem z zainstalowanym systemem Windows 7. Na temat dziury w programie szerzej informowaliśmy w ostatnich dniach sierpnia. Luka w QuickTime jest jednak dużo starsza - ma około 10 lat, a dotyczy zabezpieczeń programu. Trudno jednak w tym przypadku ganić firmę Apple, bowiem przed dekadą nikt jeszcze nie myślał o systemie Windows 7.

Nie trzeba nadmieniać, że uaktualnienie polecane jest wszystkim użytkownikom Windowsa 7. Dodatkowe informacje na temat luki i aktualizacji odtwarzacza można znaleźć na stronach wsparcia firmy Apple. Natomiast QuickTime w wersji 7.6.8 można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)