Apple obniży ceny seriali

11.02.2010 11:21, aktual.: 11.02.2010 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj pisaliśmy o spadku sprzedaży muzyki w iTunes - powodem było m.in. podniesienie opłat przez Apple’a. Firma doprowadziła też do wzrostu cen za e-booki, o czym informowaliśmy wcześniej. Podwyżki nie dotkną tylko filmów - co więcej, Apple chce obniżyć opłaty za programy telewizyjne w iTunes.

Financial Times donosi, że powodem obniżek ma być wprowadzenie nowego urządzenia - iPada. Jeśli sprawdzą się oczekiwania, będzie to świetne narzędzie do oglądania filmów w podróży, toteż Apple liczy na rychły wzrost zainteresowania serialami. Trwają właśnie rozmowy z wytwórniami, co ma doprowadzić do obniżki cen programów dostępnych w sklepie iTunes. Obecnie za jeden odcinek serialu trzeba zapłacić 1,99$ - wkrótce opłata za jego ściągnięcie ma spaść do 1$.

Promocyjna cena zostanie udostępniona w kwietniu, co zbiegnie się z wprowadzeniem do sklepów iPada. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie dotyczyć wszystkich seriali - nadal trwają rozmowy z wytwórniami. Według innych, jak dotąd niepotwierdzonych informacji, w iTunes pojawi się także miesięczny abonament, po którego opłaceniu użytkownik będzie mógł ściągać dowolną ilość programów i seriali dostępnych w kategorii „Best of TV”.

Apple udostępnił też aktualizację oprogramowania dla urządzenia Apple TV. Update o numerze 3.0.2 ma być związany z wprowadzeniem do sprzedaży iPada. Użytkownik będzie mógł ściągać z iTunes filmy i seriale, które po zapisaniu w pamięci Apple TV odtworzy iPad.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)