Apple pomoże naprawić błąd w Aperture 3

Apple pomoże naprawić błąd w Aperture 3

18.02.2010 16:43

Dwa dni temu informowaliśmy o problemach z najnowszą wersją programu Aperture firmy Apple. Internauci korzystający z aplikacji do obróbki zdjęć skarżyli się m.in. na pożeranie pamięci przez Aperture 3. Apple odpowiedział na prośby o pomoc - ale nie na wszystkie.

Część użytkowników programu Aperture 3 donosiła, że pamięć RAM w ich Makach jest całkowicie zajmowana przez aplikację. O problemach z tzw. wyciekiem pamięci informowali internauci na forach Apple’a. Narzekano również na nagłe wyłączanie się Aperture podczas otwarcia albo w momencie wpisywania klucza wymaganego do uruchomienia pełnej wersji programu.

Programiści firmy zamieścili porady, jak rozwiązać ten problem. Aby naprawić wadę związaną z nagłym wyłączaniem się Aperture, należy za pomocą Findera otworzyć katalog /Library/Application Support/ProApps, a następnie przenieść „Aperture System ID” i „ProAppsSystemID” na biurko Maka. Później trzeba otworzyć Aperture 3 i wprowadzić klucz wymagany do aktywacji programu. Przeniesione pliki można skasować. Z pełną dokumentacją w języku angielskim zapoznać można się na stronach Apple’a.

Programiści firmy z Cupertino nie rozwiązali natomiast problemu z wyciekiem pamięci. Na forach Apple’a wciąż pojawiają się wiadomości od zdesperowanych użytkowników Aperture 3. Na szczęście, jak można wnioskować z dyskusji, problem dotyczy stosunkowo niewielkiej liczby osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)