Apple przedstawia Aperture 3

Apple przedstawia Aperture 3

09.02.2010 16:04, aktualizacja: 09.02.2010 17:05

Firma Apple udostępniła dzisiaj kolejną wersję Aperture, programu do obróbki i zarządzania zdjęciami. Wprowadzono w sumie 200 poprawek i zmian. Aplikacja jest dostępna dla systemu Leopard (od 10.5.8) i Snow Leopard. Umożliwia pracę w trybie 64-bitowym.

Aperture to program, z którego korzystają fotografowie na całym świecie. Aplikacja pozwala na edycję, zarządzanie i katalogowanie zdjęć i plików graficznych. W Aperture 3, który Apple udostępnił dzisiaj, wprowadzono szereg zmian dotyczących takich funkcji jak Twarze, Miejsca czy Pędzle (Faces, Places, Brushes). Niektóre z nich były już dostępne w iPhoto ’09 (np. rozpoznawanie twarzy). Wprowadzono nową wersję pokazu slajdów, która umożliwia dzielenie się zdjęciami, a także łączenie ze sobą obrazu, muzyki, tekstu i filmów wideo w HD.

W kategorii Projekty pojawiły się dwa nowe sposoby organizowania bibliotek z materiałami. Użytkownik może segregować zdjęcia na podstawie twarzy osób bądź miejsc, w których fotografie zostały wykonane. Ponadto Aperture informuje o twarzach, które nie zostały jeszcze otagowane przez użytkownika. Z kolei funkcja Miejsca pozwala na geotagowanie fotografii, czyli oznaczanie, w jakim miejscu zostały wykonane, a także umieszczenie ich na mapie. Funkcja ta jest automatycznie zsynchronizowana z telefonami iPhone.

W Aperture pojawiło się 15 nowych Szybkich Pędzli, które pozwalają na proste dodawanie efektów do fotografii czy grafik. Pędzle automatycznie wykrywają krawędzie grafik. Apple wprowadził także kilkanaście nowych schematów związanych z korektą zdjęć. Pozwalają one nie tylko na poprawę fotografii, ale również dodawanie efektów. Aby wprowadzić wybrany schemat wystarczy jedno kliknięcie.

Aperture 3 kosztuje 199 dolarów dla nowych klientów i 99 dla użytkowników wcześniejszej wersji programu. Aplikacja wymaga zainstalowanego systemu Mac OS X 10.5.8 Leopard albo 10.6 Snow Leopard, a także procesora Intel Core 2 Duo.

Najnowszą wersję aplikacji Aperure 3 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Katalogowanie i obróbka zdjęć

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)