Apple rezygnuje z Androida. Aplikacja Apple TV ogranicza opcje

Apple rezygnuje z Androida. Aplikacja Apple TV ogranicza opcje

Apple chce przekonywać do własnych rozwiązań
Apple chce przekonywać do własnych rozwiązań
Źródło zdjęć: © Photothek via Getty Images | Thomas Trutschel
Karolina Kowasz
21.03.2022 17:33, aktualizacja: 21.03.2022 21:37

Apple zdecydowało się na zmianę polityki względem urządzeń Android TV. Użytkownicy korzystający z aplikacji Apple TV na tych telewizorach nie mogą już dokonywać wypożyczeń i zakupów filmów, a nawet korzystać z subskrypcji.

Zgodnie z informacjami The Verge, firma usunęła opcję wypożyczania lub kupowania filmów za pośrednictwem aplikacji Apple TV na urządzeniach Android TV. Użytkownicy sprzętu, zamiast dotychczasowych opcji, zostają przekierowani na stronę produktów Apple.

Dobre, bo własne

Nowa polityka Apple wyraźnie wskazuje, że firma chce za wszelką cenę zachęcić do korzystania z własnych urządzeń. Istnieją także podejrzenia, że problemem są opłaty platformowe, które w miarę upływu czasu okazały się być nieopłacalne dla korporacji. The Verge przywołuje przykład aplikacji Apple TV na platformie Amazon Fire TV, która już wcześniej nie pozwalała na wypożyczanie lub kupowanie filmów, właśnie z powodów finansowych.

Zmiana obejmuje takie urządzenia jak Chromecast, najnowsze telewizory Sony i TCL, a także Nvidia Shield. Co ciekawe, można jednak obejść nową politykę Apple, rezygnując z aktualizacji aplikacji Apple TV do najnowszej wersji. Jeśli jeszcze jej nie wykonaliśmy i zdecydujemy się świadomie jej nie aktualizować, możliwe będzie dalsze wypożyczanie i kupowanie filmów.

Ponieważ na Android TV nadal możliwe jest korzystanie z usługi streamingu, użytkownicy mogą także dokonywać zakupów lub planować wypożyczenia na innych urządzeniach. Apple i Google nie skomentowały w żaden sposób zaistniałej sytuacji.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)