Android Auto 7.5 beta do pobrania. Pomoże wykryć wadliwy kabel USB

Android Auto 7.5 beta do pobrania. Pomoże wykryć wadliwy kabel USB

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.03.2022 11:22

Android Auto 7.5 beta jest już dostępny i wprowadza ciekawą nowość - diagnostykę kabla USB. Takie rozwiązanie powinno pomóc wyeliminować przynajmniej część problemów kierowców. Często okazuje się bowiem, że za usterkami Androida Auto stoi właśnie niestabilne połączenie z telefonem.

Kabel kablowi nierówny, a najnowsza wersja systemu Google'a dla kierowców ma pomóc wskazać te, których jakość jest niewystarczająca. W Androidzie Auto 7.5 beta znalazło się nowe narzędzie diagnostyczne, które pomaga wskazać przewód USB, który nie spełnia wymagań, a przez to może być powodem nieoczekiwanych błędów w Androidzie Auto. Docelowo diagnostykę będzie można wywołać z poziomu ustawień w aplikacji.

Android Auto 7.5 beta to oczywiście testowe wydanie, toteż może jeszcze minąć sporo czasu, nim funkcja trafi do każdego, kto korzysta ze stabilnej wersji. Na podobnej zasadzie przynajmniej od kilku wydań Google przygotowuje dzielony interfejs Androida Auto, który niestety wciąż nie pojawił się w stabilnym wydaniu. Zakładamy, że ta zmiana zostanie aktywowana po stronie serwera, ale nie zmienia to faktu, że póki co nowy interfejs widzieli w swoich autach tylko testerzy Androida Auto.

Wracając do kabla USB i jego jakości, warto wspomnieć, że w pomocy technicznej Google opisuje dokładnie, jak powinno wyglądać połączenie smartfonu z jednostką w samochodzie, by Android Auto mógł działać bez zakłóceń. Google zaleca m.in. korzystać z kabli o długości maksymalnie 1 metra, nie stosować rozgałęziaczy i w pierwszej kolejności używać przewodu, który został dostarczony wraz z telefonem.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)