Apple testuje iOS 5 i stworzy iCloud?

28.04.2011 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z wydawców aplikacji dla iPhone'a poinformował dziś, że wewnątrz Apple właśnie testowana jest kolejna wersja systemu dla tych urządzeń — iOS 5.

Informacje pochodzą od pracowników firmy FutureTap, która zajmuje się produkcją oprogramowania związanego z mapami, geolokalizacją i rzeczywistością rozszerzoną dla iPhone'a. Do FutureTap dotarł raport błędu aplikacji WhereTo, z którego jasno wynika, że została ona uruchomiona na systemie iOS 5.0. Oznacza to, że nowa wersja systemu jest już testowana wewnątrz firmy, i to również z aplikacjami innych producentów. Informacja o błędzie sugeruje również pewne zmiany w API obsługującym funkcje związane z geolokalizacją oraz prawdopodobnie zmianę położenia wbudowanych map. Analitycy sugerują, że może to być element przygotowań do budowy rozbudowanej usługi społecznościowej, o której pogłoski krążą w Internecie już prawie rok. Już w iOS 4.3 beta 2 znalazł się kod odpowiedzialny za obsługę strumieni zdjęć (Media Stream), co w połączeniu z Find My Friends — znaną z plotek usługą przypominającą Google Latitude — może być próbą stworzenia infrastruktury przypominającej Facebooka, opartej o dzielenie się strumieniami informacji.

To, że Apple ma poważne plany związane z zastępującymi MobileMe usługami w chmurze, wiadomo nie od dziś. Otwarcie usługi do przechowywania muzyki w chmurze jest już pewne, ale nadal brak informacji o jej nazwie. Pewną wskazówkę można znaleźć na portalu GigaOM, według którego Apple kupił domenę iCloud.com od szwedzkiej firmy o tej samej nazwie. Firma i należąca do niej usługa (przypominający Dropbox dysk w chmurze) nazywa się obecnie CloudMe i nadal świadczy swoje pierwotne usługi.

Nad czym tak naprawdę pracują w tej chwili programiści w firmie Apple być może przekonamy się już niebawem. Jeśli wierzyć spekulacjom, możliwości iOS 5 zostaną zaprezentowane na World Wide Developers Conference 2011 (6-10 czerwca), a piąta generacja iPhone'a z iOS 5 na pokładzie trafi na sklepowe półki we wrześniu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)