Apple udostępnił Safari 4.0.5

Apple udostępnił Safari 4.0.5

12.03.2010 09:13

Firma Apple udostępniła w nocy aktualizację przeglądarki internetowej Safari do wersji 4.0.5. Wprowadzono kilka ulepszeń i zmian - m.in. w Top Sites. Aktualizacja przeznaczona jest dla użytkowników systemu Mac OS X i Windows.

Według informacji Apple’a poprawiono działanie Top Sites - domyślnej strony, dzięki której można zapisywać i przeglądać często odwiedzane witryny internetowe. Kolejne poprawki dotyczą stabilności wtyczek dla Safari i stron WWW z formularzami oraz grafiką w formacie SVG (uniwersalny format grafiki wektorowej 2D). Usunięte zostały również niektóre błędy. Jednym z nich był problem, który uniemożliwiał zmianę ustawień niektórych ruterów Linksys w Safari. Kolejna poprawka dotyczy serwisu iWork.com, dzięki któremu użytkownicy pakietu biurowego iWork 09 mogą przesyłać dokumenty. Usunięty błąd uniemożliwiał użytkownikom serwisu w niektórych przypadkach komentowanie dokumentów. Z pełną listą poprawek można zapoznać się na stronach wsparcia Apple’a.

Safari 4.0.5 dostępna jest dla użytkowników Snow Leoparda, Leoparda i Tigera, a także Windows XP, Vista i 7. Zajmuje - w zależności od systemu - od 26 do 40 MB w pamięci komputera. Aktualizację można pobrać za pomocą komendy Apple -> Uaktualnienia. Przeglądarkę Safari 4.0.5 można pobrać również ze stron naszego vortalu - w wersji dla systemu Windows oraz Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)