Apple ułatwia odzyskiwanie Liona z USB

Apple ułatwia odzyskiwanie Liona z USB

09.08.2011 12:08

Apple wydał narzędzie przeznaczone do tworzenia partycji odzyskiwania OS X Liona na urządzeniu USB. W ten sposób użytkownicy systemu otrzymują dodatkową możliwość jego instalacji.

Lion Recovery Disk Assistant, bo tak nazywa się wprowadzone narzędzie, dostępny jest przede wszystkim dla osób, które już korzystają z najnowszego systemu firmy Apple. Umożliwia on instalację partycji odzyskiwania systemu (Lion Recovery) na zewnętrznym nośniku. Narzędzie przyda się głównie w przypadku problemów z dyskiem - na przykład podczas wymiany dysku twardego. Za pomocą Lion Recovery Disk Assistant w urządzeniu USB możemy też na przykład uruchomić przeglądarkę Safari czy edytor tekstu. Co ciekawe, narzędzie można również wykorzystać w innych komputerach, w których nie był instalowany OS X Lion. Lion Recovery Disk Assistant może też być wykorzystany do tak zwanej „czystej” instalacji systemu.

Przypomnijmy, że OS X Lion dostępny jest obecnie jedynie za pośrednictwem e-sklepu Mac App Store. W ten sposób firma Apple wyeliminowała konieczność zakupu pudełkowej wersji oprogramowania, ale też wprowadziła sporo uciążliwych ograniczeń. Użytkownicy narzekają przede wszystkim na konieczność posiadania poprzedniej wersji systemu - Snow Leoparda. W starszych bowiem wydaniach oprogramowania nie można korzystać z e-sklepu Mac App Store. Wprowadzenie narzędzia Lion Recovery Disk Assistant może otworzyć ścieżkę do ominięcia tego problemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)