Apple zapłaci miliardowe odszkodowanie? Chiński startup pozywa giganta

Apple zapłaci miliardowe odszkodowanie? Chiński startup pozywa giganta

Apple po raz kolejny stanie przed sądem
Apple po raz kolejny stanie przed sądem
10.08.2020 13:07

Apple po raz kolejny ma problemy patentowe. Gigant z Cupertino najprawdopodobniej będzie musiał zmierzyć się przed sądem z chińskim startupem technologicznym Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co., Ltd., znanym także jako Xiao-i. Zdaniem Chińczyków, asystent głosowy Siri narusza patent, który został założony w 2004 r., a zatwierdzony w 2009 roku.

Chińska firma domaga się od Apple aż 10 miliardów yuanów, czyli około 1,43 mld dolarów odszkodowania. Dodatkowo Xiao-i chce, aby amerykańskie przedsiębiorstwo zaprzestało tworzenia, wykorzystywania i sprzedaży produktów, które naruszają ich patent.

Ewentualne zwycięstwo Xiao-i stanowiłoby spory problem dla giganta z Kalifornii. Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań software'owych (Siri) wykorzystywane jest we wszystkich mobilnych urządzeniach firmy, takich jak: iPhone, iPad, iWatch oraz słuchawki AirPods.

Apple zapewnia, że nie złamało prawa, gdyż Siri nie korzysta z żadnej z funkcji opisanych w patencie chińskiego start-upu. – Jesteśmy rozczarowani, że Xiao-i pozywa nas po raz kolejny. Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie faktów sądowi. Nadal będziemy koncentrować się na dostarczaniu naszym klientom najlepszych produktów i usług na świecie – informuje Apple w specjalnym komunikacie.

To nie pierwszy raz, kiedy amerykański koncern zostaje pozwany przez Xiao-i. W 2012 roku firma Tima Cooka również została oskarżona przez Chińczyków o naruszenie patentu na technologię rozpoznawania głosu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)