Apple zapłaci miliardowe odszkodowanie? Chiński startup pozywa giganta

Apple zapłaci miliardowe odszkodowanie? Chiński startup pozywa giganta10.08.2020 13:07
Apple po raz kolejny stanie przed sądem
Apple po raz kolejny stanie przed sądem

Apple po raz kolejny ma problemy patentowe. Gigant z Cupertino najprawdopodobniej będzie musiał zmierzyć się przed sądem z chińskim startupem technologicznym Shanghai Zhizhen Intelligent Network Technology Co., Ltd., znanym także jako Xiao-i. Zdaniem Chińczyków, asystent głosowy Siri narusza patent, który został założony w 2004 r., a zatwierdzony w 2009 roku.

Chińska firma domaga się od Apple aż 10 miliardów yuanów, czyli około 1,43 mld dolarów odszkodowania. Dodatkowo Xiao-i chce, aby amerykańskie przedsiębiorstwo zaprzestało tworzenia, wykorzystywania i sprzedaży produktów, które naruszają ich patent.

Ewentualne zwycięstwo Xiao-i stanowiłoby spory problem dla giganta z Kalifornii. Jedno z najbardziej popularnych rozwiązań software'owych (Siri) wykorzystywane jest we wszystkich mobilnych urządzeniach firmy, takich jak: iPhone, iPad, iWatch oraz słuchawki AirPods.

Apple zapewnia, że nie złamało prawa, gdyż Siri nie korzysta z żadnej z funkcji opisanych w patencie chińskiego start-upu. – Jesteśmy rozczarowani, że Xiao-i pozywa nas po raz kolejny. Z niecierpliwością czekamy na przedstawienie faktów sądowi. Nadal będziemy koncentrować się na dostarczaniu naszym klientom najlepszych produktów i usług na świecie – informuje Apple w specjalnym komunikacie.

To nie pierwszy raz, kiedy amerykański koncern zostaje pozwany przez Xiao-i. W 2012 roku firma Tima Cooka również została oskarżona przez Chińczyków o naruszenie patentu na technologię rozpoznawania głosu.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)