Apple zatrudnił byłego wiceprezesa Samsung SDI. Złośliwi mówią, że to „gorący temat”

Apple zatrudnił byłego wiceprezesa Samsung SDI. Złośliwi mówią, że to „gorący temat”24.01.2019 15:07
Były specjalista Samsunga od akumulatorów pracuje teraz dla Apple (depositphotos)
Były specjalista Samsunga od akumulatorów pracuje teraz dla Apple (depositphotos)

Firma Apple znalazła interesujący sposób na zmiany w zakresie rozwoju swoich własnych akumulatorów. Jak zwraca uwagę serwis Bloomberg, do zespołu specjalistów w Apple dołączył Soonho Ahn – były wiceprezes Samsung SDI. To firma zajmująca się produkcją akumulatorów, którą złośliwi dobrze pamiętają z co najmniej dwóch istotnych wpadek wizerunkowych: serii wybuchających Samsungów Galaxy Note 7 w 2016 roku oraz sporego pożaru w chińskiej fabryce.

Jak podaje Bloomberg, bazując na informacjach publicznie dostępnych w serwisie LinkedIn, Soonho Ahn pracuje w Apple od grudnia 2018 roku, gdzie jest zatrudniony jako globalny szef rozwoju akumulatorów. Z firmą Samsung SDI był natomiast związany od 2015 roku. Był w niej odpowiedzialny za rozwój baterii litowych i pracował nad akumulatorami nowej generacji.

Współpraca Apple z osobą, która była związana z Samsungiem nie powinna być jednak dużym zaskoczeniem. Bloomberg zaznacza, że Apple w przeszłości korzystał już z rozwiązań koreańskiej firmy, także w zakresie akumulatorów. Ostatnio jednak producent iPhone'ów stara się, by produkcja sprzętów była niezależna od innych dostawców.

Wpadkę z zapalającymi się akumulatorami Note'ów 7 zakończono przeprosinami i śledztwem. Kłopotem okazała się błędy produkcyjne.
Wpadkę z zapalającymi się akumulatorami Note'ów 7 zakończono przeprosinami i śledztwem. Kłopotem okazała się błędy produkcyjne.

Między innymi dlatego wiarygodne wydają się doniesienia o trwających pracach nad wyświetlaczami MicroLED, czy autorskich procesorach, które mają trafić do komputerów Apple'a w 2020 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że intensywny rozwój ma również dotyczyć działu akumulatorów. W sprawie wstąpienia byłego wiceprezesa Samsung SDI w szeregi Apple, na tę chwilę nie są znane żadne dodatkowe szczegóły. Zarówno Apple, jak i Soonho Ahn nie odpowiedzieli na prośby o dodatkowy komentarz.

Pierwsze głosy pojawiają się już natomiast ze strony internautów. Część osób uważa, że decyzja o zatrudnieniu była bardzo dobra i będzie miała pozytywny wpływ na przyszłe urządzenia Apple. Oczywiście nie brakuje także słów krytyki ze strony użytkowników przypominających Samsungi Galaxy Note 7. Wpadka z wycofaniem całej serii z powodu samozapłonów akumulatorów z pewnością nie zostanie jeszcze długo zapomniana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)