Apple zatrudnił byłego wiceprezesa Samsung SDI. Złośliwi mówią, że to „gorący temat”

Apple zatrudnił byłego wiceprezesa Samsung SDI. Złośliwi mówią, że to „gorący temat”

Były specjalista Samsunga od akumulatorów pracuje teraz dla Apple (depositphotos)
Były specjalista Samsunga od akumulatorów pracuje teraz dla Apple (depositphotos)
Oskar Ziomek
24.01.2019 15:07, aktualizacja: 24.01.2019 16:10

Firma Apple znalazła interesujący sposób na zmiany w zakresie rozwoju swoich własnych akumulatorów. Jak zwraca uwagę serwis Bloomberg, do zespołu specjalistów w Apple dołączył Soonho Ahn – były wiceprezes Samsung SDI. To firma zajmująca się produkcją akumulatorów, którą złośliwi dobrze pamiętają z co najmniej dwóch istotnych wpadek wizerunkowych: serii wybuchających Samsungów Galaxy Note 7 w 2016 roku oraz sporego pożaru w chińskiej fabryce.

Jak podaje Bloomberg, bazując na informacjach publicznie dostępnych w serwisie LinkedIn, Soonho Ahn pracuje w Apple od grudnia 2018 roku, gdzie jest zatrudniony jako globalny szef rozwoju akumulatorów. Z firmą Samsung SDI był natomiast związany od 2015 roku. Był w niej odpowiedzialny za rozwój baterii litowych i pracował nad akumulatorami nowej generacji.

Współpraca Apple z osobą, która była związana z Samsungiem nie powinna być jednak dużym zaskoczeniem. Bloomberg zaznacza, że Apple w przeszłości korzystał już z rozwiązań koreańskiej firmy, także w zakresie akumulatorów. Ostatnio jednak producent iPhone'ów stara się, by produkcja sprzętów była niezależna od innych dostawców.

Wpadkę z zapalającymi się akumulatorami Note'ów 7 zakończono przeprosinami i śledztwem. Kłopotem okazała się błędy produkcyjne.
Wpadkę z zapalającymi się akumulatorami Note'ów 7 zakończono przeprosinami i śledztwem. Kłopotem okazała się błędy produkcyjne.

Między innymi dlatego wiarygodne wydają się doniesienia o trwających pracach nad wyświetlaczami MicroLED, czy autorskich procesorach, które mają trafić do komputerów Apple'a w 2020 roku. Teraz wszystko wskazuje na to, że intensywny rozwój ma również dotyczyć działu akumulatorów. W sprawie wstąpienia byłego wiceprezesa Samsung SDI w szeregi Apple, na tę chwilę nie są znane żadne dodatkowe szczegóły. Zarówno Apple, jak i Soonho Ahn nie odpowiedzieli na prośby o dodatkowy komentarz.

Pierwsze głosy pojawiają się już natomiast ze strony internautów. Część osób uważa, że decyzja o zatrudnieniu była bardzo dobra i będzie miała pozytywny wpływ na przyszłe urządzenia Apple. Oczywiście nie brakuje także słów krytyki ze strony użytkowników przypominających Samsungi Galaxy Note 7. Wpadka z wycofaniem całej serii z powodu samozapłonów akumulatorów z pewnością nie zostanie jeszcze długo zapomniana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)