Apple zerwie z Bluetoothem? Bezprzewodowe słuchawki AirPods prekursorem nowej technologii

Apple zerwie z Bluetoothem? Bezprzewodowe słuchawki AirPods prekursorem nowej technologii

Apple zerwie z Bluetoothem? Bezprzewodowe słuchawki AirPods prekursorem nowej technologii
07.09.2016 12:24

Zniknięcie złączy audio minijack z nowych modeli smartfonachnie budzi entuzjazmu użytkowników – i niby czemu miałoby? Wizjaczekającego nas zamętu z przejściówkami to nic przecież dobrego.Jedyną rozsądną odpowiedzią wydają się słuchawkibezprzewodowe, ale i te przecież mają swoje minusy. Wygląda to, żeApple zamierza na poważnie zająć się tą kwestią. Rozwiążeproblemy bezprzewodowego audio swoją autorską technologią, którazadebiutować by miała wraz z iPhonem 7 i nowymi słuchawkamiAirPods.

O planach Apple donosi tajemniczy analityk Ming-Chi Kuo ztajwańskiej firmy KGI Securities, posiadający prawdopodobniekryształową kulę połączoną z laboratoriami w Cupertino (sądzącpo skuteczności jego przewidywań). Jego notatkę pozyskał serwisApple Insider – i możemy w niej wyczytać o debiutującym wiPhonie 7 nowym czipie do komunikacji bezprzewodowej, którąokreślono jako „Bluetooth-like”. Apple miałoby wydać na rynekkorzystające z tej technologii nowe bezprzewodowe bezsłuchawkidouszne, adresowane do najzamożniejszych i najbardziej wymagającychużytkowników.

good for hijabis ?? pic.twitter.com/22U3bF5hT6

— Effah Hanie (@EFFHNIE) April 2, 2016Należąca do Apple marka Beats zostałaby przesunięta w tensposób na środkową półkę, zaś te „Apple AirPods”, jakpisze o nich Ming-Chi Kuo stałyby się flagowym produktem firmy zCupertino na rynku słuchawek. Na słuchawkach jednak zastosowanianowego systemu komunikacji bezprzewodowej by się nie skończyły.Kolejno miałyby się pojawiać urządzenia dla inteligentnych domówi skomputeryzowanych aut.

Bluetooth nie spełnia, zdaniem tajwańskiego analityka, wymagańApple co do energooszczędności i szybkości komunikacji, a takżebiznesowego potencjału wzrostu. Zaprojektowane przez Jabłko czipyzostały podobno wykonane przez tajwańskie TSMC, zaś montażsłuchawek dousznych oddano firmom Cheng Uei Precision orazInventec. Co ciekawe, wygląda na to, że z tymi„AirPodami” Apple nie zdąży na premierę iPhone’a 7,zobaczymy je kilka miesięcy później. Póki co w w opakowaniuklienci dostaną zwykłe EarPody podłączane przez złącze Lightingoraz adapter dla zwykłych słuchawek ze złączem minijack.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)