Apple zmniejsza prowizję do 15 proc. To świetna wiadomość dla części deweloperów

Apple zmniejsza prowizję do 15 proc. To świetna wiadomość dla części deweloperów25.12.2020 10:47
Apple obniża prowizje dla "small businessów" /fot. GettyImages
Apple obniża prowizje dla "small businessów" /fot. GettyImages

Firma z Cupertino poinformowała niedawno zmianach w regulaminie. Na ich mocy niektórzy mniejsi przedsiębiorcy będą płacić nie 30 proc., ale 15 proc. prowizji ze sprzedaży w AppStore.

Kilka dni temu Apple rozpoczął wysyłanie e-maili do programistów kwalifikujących się do nowego programu, według którego otrzymają obniżoną stawkę prowizji. Według wcześniejszych informacji, niższe koszta miały pojawić się 1 stycznia 2021 roku.

Okazuje się, że część deweloperów już otrzymała obniżoną stawkę. Na Twitterze pojawiły się wpisy kilku twórców aplikacji przedstawiające wyższe niż dotychczas przychody za sprzedaż. Jednym z nich jest David Hodge, twórca apki dla iPhone'ów "Nikola For Tesla". O niższej prowizji informuje także Jacob Gorban, twórca aplikacji "ImageFramer", służącej do edycji zdjęć na komputerach z systemem MacOS.

Apple obniżył swoje zarobki ze względu na prowadzone kontrole w AppStore, będące następstwem pozwu antymonopolowego złożonego przez Epic Games. Wszystko zaczęło się od sierpniowego odcięcia konta twórców Fortnite ze sklepu z aplikacjami. Apple usunął gry Epic Games, ponieważ twórcy obchodzili płatności przez AppStore, przez co firma z Cupertino nie zarabiała pieniędzy na graczach korzystających z urządzeń ich marki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)