MacOSNarzędziaNarzędzia systemoweAppleJack
AppleJack ikona

AppleJack1.6

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

AppleJack to przyjazne użytkownikowi narzędzie, złożone ze skryptów powłoki, przeznaczone do rozwiązywania problemów w systemie Mac OS X. Ten program wyróżnia się brakiem interfejsu graficznego (jest obsługiwany z konsoli), dzięki czemu można go używać nawet jeśli środowisko graficzne nie może się załadować i nie jest możliwe uruchomienie systemu z LiveCD (płyty instalacyjnej).

Dzięki AppleJack możliwe jest wykonanie zadań rozwiązujących problemy z systemem, czyli sprawdzenia i naprawy systemu plików, naprawy uprawnień, oczyszczenia pamięci podręcznej jądra, systemu i programów, kontroli preferencji systemowych i podobne. Ten program może się przydać zawsze, ale jego ogromną przewagą nad podobnymi narzędziami jest brak graficznego interfejsu, dzięki czemu można używać AppleJack w trybie Single User Mode.

Aby uruchomić AppleJack w trybie jednego użytkownika należy przy uruchamianiu komputera przytrzymać przycisk Command (⌘) i na konsoli wprowadzić polecenie applejack aby uruchomić menu programu, applejack auto aby wykonać wszystkie kroki naprawy automatycznie lub applejack auto restart aby po automatycznym wykonaniu testów i napraw zrestartować komputer. Aby skorzystać z narzędzia w normalnym trybie pracy należy uruchomić skrypt poleceniem sudo /private/var/root/Library/Scripts/applejack.sh

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentThe Apotek
Liczba pobrań119
Data aktualizacji16 lip 2015
Rozmiar pliku0.36 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
AppleJack ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)