ArCADia-START6.5

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ArCADia-START to program BIM i prosty CAD dla budownictwa, w pełni funkcjonalny i intuicyjny i niedrogi. Można w nim tworzyć dokumentację budowlaną, szkice, podglądać modele w 3D i oczywiście zapisywać pliki w formacie DWG. W pakiecie znajdują się także specjalistyczne moduły branżowe do tworzenia różnego typu instalacji w budynku.

ArCADia-START umożliwia rysowanie rzutów kondygnacji na płaszczyźnie, do czego można wykorzystać takie narzędzia, jak ściany wielowarstwowe, okna, drzwi i kształty do rysowania detali. Katalog materiałów budowlanych został przygotowany zgodnie z normami PN-EN 6946 i PN-EN 12524. Dla ścian i stropów automatycznie obliczany jet współczynnik przenikania ciepła. Trójwymiarowa bryła budynku do podglądu jest generowana automatycznie i można w oknie programu obejrzeć ją w całości lub pokazać przekrój. Dołączona biblioteka obiektów 3D pozwala wstępnie zaaranżować wnętrza projektowanego budynku. Można także importować podkład geodezyjny w postaci grafik rastrowych.

Programowi CAD towarzyszą moduły branżowe, do projektowania instalacji, stropów i specjalistycznych konstrukcji. Są to: ArCADia-ARCHITEKTURA 8.0, ArCADia-DROGI EWAKUACYJNE 1.0, ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE 2.0, ArCADia-INSTALACJE ELEKTRYCZNE PLUS 2.0, ArCADia-INSTALACJE GAZOWE 2.0, ArCADia-INSTALACJE GAZOWE ZEWNĘTRZNE 1.7, ArCADia-INSTALACJE GRZEWCZE 1.0, ArCADia-INSTALACJE KANALIZACYJNE 2.0, ArCADia-INSTALACJE WODOCIĄGOWE 2.0, ArCADia-INWENTARYZATOR 1.1, ArCADia-IFC 1.0, ArCADia-PŁYTA ŻELBETOWA 1.0, ArCADia-SIECI ELEKTRYCZNE 2.0, ArCADia-SIECI KANALIZACYJNE 1.3, ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE 2.2, ArCADia-SIECI TELEKOMUNIKACYJNE MINI 2.2, ArCADia-SŁUP ŻELBETOWY 1.0, ArCADia-STROPY TERIVA 2.0 i ArCADia-TABLICE ROZDZIELCZE 2.0. Każdy z modułów ma wbudowaną bibliotekę elementów, które są przez niego używane. Podczas projektowania można ją modyfikować i zapisywać własne elementy, a także wybrać, czy będą dostępne tylko dla jednego projektu, czy globalnie.

ArCADia-START może funkcjonować jako samodzielny program CAD lub jako nakładka na takie programy jak AutoCAD 2013-2015 czy ArCADia 10, stanowiąc w obydwu przypadkach niezbędną bazę do funkcjonowania modułów branżowych.

ArCADia może odczytywać i zapisywać pliki w formacie DWG od 2.5 do 2007, a z plikami DWG 2013 może pracować dzięki dołączonemu konwerterowi. Zestawienia można eksportować w formacie RTF, wykazy jako CSV, a projekty jako XML. Dodatkowe zmiany w zestawieniach można wprowadzać dzięki edytorowi ArCADia-TEXT, który może zapisywać pliki RTF, DOC, DOCX, TXT i PDF.

Wersja demonstracyjna oprogramowania ArCADia-START działa przez 29 dni, przy czym wiele modułów jest ograniczonych w trybie demonstracyjnym.

Udostępnij
ArCADia-START 6.5wersja stabilna (32/64-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań5 470
Data aktualizacji29 cze 2016
Rozmiar pliku563.18 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Komentarze (8)