WindowsMultimediaTworzenie i edycja muzykiArdour
Ardour ikona

Ardour5.6

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ardour to wolny, otwartoźródłowy program, dzięki któremu możliwa jest profesjonalna produkcja dźwięku, od nagrania pojedynczych ścieżek przez miksowanie i edycję po udźwiękowienie filmów. Program rozwijany jest dla systemów Linux i OS X, a wraz z wersją 4.0 pojawiły się testowe kompilacje dla Windowsa.

Ardour jest programem bardzo elastycznym. Podczas nagrywania jest w stanie przechwytywać dźwięk (także MIDI) z dowolnego urządzenia (PCI, USB, FireWire, sieć…), jeśli tylko jest ono obsługiwane przez system operacyjny. Twórcy programu chwalą się także najlepszą w branży synchronizacją LTC i MTC. Zapis ścieżek jest w zasadzie nieograniczony – mogą być mono, stereo i wielokanałowe, przy czym nagrywanie wszystkich jest banalnie proste, ale zachowana została elastyczność edycji i miksowania kanałów. Import ścieżek i sampli jest możliwy z wykorzystaniem ogromnej palety formatów, a na OS X także zasobów programu Garage Band i kolekcji Apple Loops. Łatwo można także dostać się do biblioteki Freesound.

Edycja nagrań pozwala na działania nieliniowe i niedestrukcyjne, a przy tym historia nie ma żadnych ograniczeń, można więc „cofać” do woli, nawet po zamknięciu i ponownym otwarciu sesji. Wszystkie czynności wykonuje się w jednym oknie, bez przełączania się między paletami. Jeśli fragmenty nachodzą na siebie, będą prezentowane jako przezroczyste lub w postaci pionowego stosu, dla lepszej czytelności.

Podczas pracy nad udźwiękowieniem filmów można szybko zaimportować film i wyłuskać z niego oryginalną ścieżkę dźwiękową, a podczas edycji podglądać obraz, klatka po klatce. Idealną synchronizację zapewnia możliwość zakotwiczenia fragmentów dźwięku do obrazu, z dokładnością do pojedynczych klatek.

Ardour jest programem wolnym i otwartym, ale nie darmowym. Można go mieć już za jednego dolara, kupując go na stronie projektu. Dostępna za darmo wersja demonstracyjna pozwala na pracę przez 10 minut, potem przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki. Można wtedy kontynuować pracę w ciszy lub zapisać projekt.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentPaul Davis
Liczba pobrań10 871
Data aktualizacji20 kwi 2015
Rozmiar pliku91.57 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (demo)
Ardour ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)