AndroidGrafika i fotografiaMalowanie i rysowanieArtRage Oil Painter free
ArtRage Oil Painter free ikona

ArtRage Oil Painter free1.3.21

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

ArtRage to wersja znanego programu do malowania, przeznaczona na urządzenia z Androidem. Znajdziemy tu cyfrowe klony popularnych narzędzi malarskich, których zachowanie będzie odzwierciedlać naturalne odpowiedniki.

W ArtRage Oil Painter free mamy do dyspozycji cztery narzędzia do pracy z farbami olejnymi: farbę na pędzlu, prawie suchy pędzel, niekończące się farby i skrobanie. W płatnej wersji znajdziemy takie narzędzia, jak wałek z farbą, ołówki, kredki, akwarele, piórko, pastele, a także brokat i tubkę z farbą, którą możemy potem rozprowadzić za pomocą specjalnej szpachelki. Każde narzędzie ma osobny zestaw ustawień, który pozwala sterować jego zachowaniem.

Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, aby dobrze pracowało się nawet na małych urządzeniach, choć oczywiście do rysowania lepiej wyposażyć się w tablet z dużym ekranem. Aplikacja prawidłowo zachowuje się zarówno kiedy korzystamy z fabrycznego piórka urządzenia (Galaxy Note), jak i pasywnego rysika czy palca. Problemem może być wydajność – na wielu urządzeniach zauważalne są opóźnienia w rysowaniu, które przeszkadzają w tworzeniu.

Obraz może powstawać na wielu warstwach, których liczba jest w aplikacji nieograniczona. Również historia nie ma limitu liczby zapisanych akcji, które możemy cofnąć podczas malowania. Warstwy można łączyć na różne sposoby, podobnie jak w innych programach graficznych, oraz dobierać stopień krycia. Rysunki można przechowywać we wbudowanej galerii aplikacji lub wyeksportować w formatach rastrowych. Aby pomóc sobie w szkicowaniu, można nad obrazkiem umieścić zdjęcie referencyjne, można także „podłożyć” je pod obszar roboczy.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań638
Data aktualizacji19 paź 2021
System operacyjnyAndroid Android 4.1 i nowsze
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
ArtRage Oil Painter free ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)