Ashampoo Core Tuner ikona

Ashampoo Core Tuner2.0.1

WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweAshampoo Core Tuner
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ashampoo Core Tuner to niewielkie i dosyć nietypowe narzędzie do zarządzania procesami w systemie Windows, udostępnione bezpłatnie przez producenta dla czytelników portalu dobreprogramy.

Program poprzez odpowiednie przyporządkowanie aktywnych procesów do rdzeni CPU i nadanie im priorytetów pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów, jakie dają nam nowoczesne procesory. Operacja ta wykonywana może być automatycznie lub ręcznie przez użytkownika. W pierwszym trybie, narzędzie samo analizuje dostępne zasoby i dostosowuje do nich ustawienia procesów. W drugim z kolei, my sami decydujemy który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni, jaki ma być jego priorytet na tle innych działających w systemie składników.

Zalety jakie niesie ze sobą Ashampoo Core Tuner są duże i z pewnością docenią je użytkownicy, którzy zdecydują się na samodzielną optymalizację procesów. Narzędzie w prosty i wygodny sposób pozwala decydować, który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni (jednego lub kilku) tak, aby odpowiedzialna za niego aplikacja działała jak najszybciej. Możemy np. dobierać takie konfiguracje, które pozwolą nam osiągnąć jak największą wydajność w grach lub wymagających znacznych partii zasobów systemowych programach. Co ważne, program pozwala tworzyć profile z ustawieniami i łatwo je zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb. Pomocne w modyfikowaniu ustawień okazują się wykresy, przedstawiające aktualny stopień użycia każdego z rdzeni w procesorze.

Kolejne funkcje oferowane przez narzędzie to moduł do zarządzania uruchamianymi wraz z systemem aplikacjami oraz niepotrzebnymi usługami. Oba one pozwalają na wyłączenie komponentów, które w większości przypadków są dla użytkownika zbędne, a zabierają cenne zasoby komputera.

Udostępnij
Kup program
Ashampoo Core Tuner 2.0.1wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.910 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań8 820
Data aktualizacji21 sie 2013
Rozmiar pliku11.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Ashampoo Core Tuner ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)