WindowsNarzędziaNarzędzia systemoweAshampoo Core Tuner
Ashampoo Core Tuner ikona

Ashampoo Core Tuner2.0.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ashampoo Core Tuner to niewielkie i dosyć nietypowe narzędzie do zarządzania procesami w systemie Windows, udostępnione bezpłatnie przez producenta dla czytelników portalu dobreprogramy.

Program poprzez odpowiednie przyporządkowanie aktywnych procesów do rdzeni CPU i nadanie im priorytetów pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów, jakie dają nam nowoczesne procesory. Operacja ta wykonywana może być automatycznie lub ręcznie przez użytkownika. W pierwszym trybie, narzędzie samo analizuje dostępne zasoby i dostosowuje do nich ustawienia procesów. W drugim z kolei, my sami decydujemy który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni, jaki ma być jego priorytet na tle innych działających w systemie składników.

Zalety jakie niesie ze sobą Ashampoo Core Tuner są duże i z pewnością docenią je użytkownicy, którzy zdecydują się na samodzielną optymalizację procesów. Narzędzie w prosty i wygodny sposób pozwala decydować, który proces korzystać ma z dostępnych rdzeni (jednego lub kilku) tak, aby odpowiedzialna za niego aplikacja działała jak najszybciej. Możemy np. dobierać takie konfiguracje, które pozwolą nam osiągnąć jak największą wydajność w grach lub wymagających znacznych partii zasobów systemowych programach. Co ważne, program pozwala tworzyć profile z ustawieniami i łatwo je zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb. Pomocne w modyfikowaniu ustawień okazują się wykresy, przedstawiające aktualny stopień użycia każdego z rdzeni w procesorze.

Kolejne funkcje oferowane przez narzędzie to moduł do zarządzania uruchamianymi wraz z systemem aplikacjami oraz niepotrzebnymi usługami. Oba one pozwalają na wyłączenie komponentów, które w większości przypadków są dla użytkownika zbędne, a zabierają cenne zasoby komputera.

Kup program
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.910 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań8 918
Data aktualizacji21 sie 2013
Rozmiar pliku11.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Ashampoo Core Tuner ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)