WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweAshampoo HDD Control
Ashampoo HDD Control ikona

Ashampoo HDD Control2.1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Ashampoo HDD Control to kompleksowe oprogramowanie do monitorowania, konserwacji i defragmentacji wszystkich zainstalowanych w komputerze dysków twardych, które specjalnie dla Czytelników portalu dobreprogramy zostało udostępnione przez producenta całkowicie bezpłatnie.

Głównym celem narzędzia jest monitorowanie faktycznego stanu i wydajności dysków twardych. Program dostarcza wiele szczegółowych informacji (m.in. wersja firmware, ilość partycji, rozmiar, temperatura itp.) o zainstalowanym w komputerze nośniku danych, wykorzystując przy tym technologię S.M.A.R.T., której poszczególne atrybuty są analizowane i służą do oceny kondycji dysku. W razie wykrycia możliwości wystąpienia awarii Ashampoo HDD Control alarmuje o tym fakcie użytkownika, oferując także opcje powiadomień mailowych.

Kolejne, niemniej przydatne funkcje programu to m.in. defragmentator dysków, potrafiący pracować w tle i przeprowadzać proces defragmentacji tylko wtedy, kiedy urządzenia dysponują wolną przestrzenią i są w danej chwili nieużywane. Program wyposażony został również w narzędzie do testowania wydajności dysków, a także wyszukiwania i usuwania plików tworzonych przez przeglądarki podczas przeglądania internetu (pliki w pamięci podręcznej, ciasteczka, lista historii odwiedzonych stron i wpisywanych adresów URL, zachowane dane formularzy) oraz zbędnych danych, zajmujących jedynie przestrzeń dyskową i spowalniających pracę systemu. W przypadku tego ostatniego Ashampoo HDD Control pozwala użytkownikowi ustalać jakie rodzaje plików uwzględniane będą podczas pracy, a także czy wykryte śmieci mają być usuwane czy przenoszone do kosza. Od wersji 2 narzędzie oferuje również wbudowane funkcje odzyskiwania plików oraz trwałego kasowania danych.

Uwaga!

  • Aby uzyskać klucz licencyjny aktywujący program, należy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie producenta.
  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
Kup pełną wersję
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.412 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań29 346
Data aktualizacji21 sie 2013
Rozmiar pliku17.48 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Ashampoo HDD Control ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)