bEJRgTFh

Assetto Corsa

Strona głównaWindowsGryWyścigiAssetto Corsa
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Assetto Corsa to niezwykle realistyczny symulator wyścigów, który stworzony został przez włoskie studio deweloperskie Kunos Simulazioni. Gra ujrzała swoje światło dzienne w 2014 roku w wersji na PC, z kolei dwa lata później tytuł zadebiutował na konsolach Xbox i PlayStation.

bEJRgTFj

Realizm ponad wszystko!

Jak już zostało wspomniane, Assetto Corsa stworzony został z olbrzymim naciskiem na realizm rozgrywki. Tytuł bazuje na autorskim silniku fizyki, który maksymalnie oddaje prawdziwe doznania charakterystyczne dla wyścigów samochodowych. Pracował nad nim zespół inżynierów i kierowców rajdowych, którzy wspólnymi siłami wraz z programistami stworzyli zaawansowany model jazdy, który uwzględnia aspekty prowadzenia samochodu niespotykane w innych grach tego typu. Nie bez znaczenia jest fakt, że biuro badawczo-rozwojowe firmy Kunos Simulazioni ulokowane jest na terenie toru wyścigowego Vallelunga, na którym trwały prace nad fizyką w grze.

Idąc dalej, w grze spotkamy się ze sporym zestawem licencjonowanych samochodów sportowych, które modele odtwarzane były w postaci cyfrowej na komputerach za pośrednictwem technologii laserowej. Znajdziemy wśród nich samochody różnych klas takich marek jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Lamborghini, Lotus, Maserati, Ford czy Ferrari. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku dostępnych w grze tras, które obejmują m.in. tor Laguna Seca, Silverstone, Nurburgring, Zandvoort itd.

Kluczowe cechy gry:

  • realistyczny symulator wyścigów samochodowych
  • wysoce zaawansowany silnik odpowiedzialny za fizykę w grze
  • wiele licencjonowanych samochodów
  • trasy będące odzwierciedleniem prawdziwych torów
  • kilka ciekawych trybów rozgrywki

Wymagania sprzętowe gry:

system operacyjny Windows 7 SP1procesor: AMD Athlon X2 2.8 GHZ, Intel Core 2 Duo 2.4 GHZ2 GB RAMkarta graficzna AMD Radeon HD 6450, Nvidia GeForce GT 460DirectX 11szerokopasmowe połączenie internetowe15 GB dostępnej przestrzeni na dysku twardym

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena:
Liczba pobrań753
Data aktualizacji15 lip 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaKomercyjna (brak wersji testowej)
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEJRgTGf