Asystent Google głównym powodem, dla którego Google wzięło się za budowę sprzętu #Pixel

Asystent Google głównym powodem, dla którego Google wzięło się za budowę sprzętu #Pixel

Asystent Google głównym powodem, dla którego Google wzięło się za budowę sprzętu #Pixel
04.10.2016 18:19, aktualizacja: 04.10.2016 19:29

Wizja cyfrowego asystenta: jak mogę Ci pomóc? Sundar Pichai, wiceprezes Google’a, właśnie od tego rozpoczął dzisiejszą imprezę, ponieważ w sercu inicjatyw Google’a jest właśnie zbudowanie narzędzia, dwukierunkowego narzędzia komunikacyjnego, które pomoże ludziom w realizowaniu ich codziennych zadań. A samo to narzędzie bazuje na maszynowym uczeniu, za sprawą którego im więcej ze swojego asystenta korzystasz, tym lepszy on się staje.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google przez ostatnie dwa lata poczyniło ogromne postępy w dziedzinie sztucznej inteligencji, wprowadzając ją już do mainstreamowych zastosowań. Graf wiedzy Google’a zawiera już 70 miliardów faktów, ulepszono mechanizmy rozpoznawania obrazu i głosu (w 2014 roku sprawność rozpoznawania obrazu była na poziomie 89,6%, dziś już na poziomie 93,9%). A wkrótce po tym, gdy sztuczna inteligencja pokonała najlepszego ludzkiego gracza w grze go, Google pokazało coś, co ma być przełomem w komunikacji człowiek-maszyna.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

AI WaveNet to sieć neuronowa, która stoi u podstaw modelowania języka naturalnego, i która niedawno wystartowała wraz z komunikatorem Allo oraz nowym mechanizmem tłumaczenia mowy dla pary mandaryński-angielski w Tłumaczu Google. Ona napędza inteligentnego Asystenta Google, ma znaleźć się we wszystkich nowych urządzeniach Google – i to właśnie ten Asystent jest odpowiedzią na pytanie, dlaczego Google miałoby budować sprzęt.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)