Asystent Google jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Google opracowuje szybkie frazy

Asystent Google jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Google opracowuje szybkie frazy

Asystent Google
Asystent Google
Źródło zdjęć: © Google
Karolina Kowasz
02.09.2021 17:03

Pogłoski o pracach Google nad możliwością korzystania z Asystenta bez wypowiadania frazy OK Google pojawiły się jeszcze na początku wiosny. Programistom udało się odkryć w kodzie wskazówki dotyczące tego jak będą działać tzw. szybkie frazy.

Zgodnie z informacjami 9to5Google, nowa funkcja o nazwie kodowej Guacamole ma ułatwić użytkownikom korzystanie z Asystenta. Jeżeli będzie on w stanie samodzielnie wyłapać konkretne frazy kluczowe, przy ominięciu standardowego powitania użytkownika, to niewątpliwie przyspieszy to cały proces współpracy z nim.

Ukryte w kodzie

Zespół 9to5Google postanowił dokonać dekompilacji najnowszej wersji aplikacji. Z góry jednak zaznacza, że chociaż w kodzie udało się znaleźć wiele wskazówek co do planów Google to należy brać na to sporą poprawkę. Już nie raz miała miejsce sytuacja w której firma planowała różne funkcje by ostatecznie się z nich wycofać.

Z odnalezionych wierszy kodu wyraźnie rysuje się obraz bardziej inteligentnego Asystenta, który będzie w stanie poradzić sobie samodzielnie z wybranymi frazami podanymi przez użytkownika. Zdaniem programistów, użytkownicy mogą spodziewać się takich możliwości jak podstawowe komendy dotyczące aplikacji (ustawianie alarmu, odpowiadania na wiadomości czy sterowania głośnością), jak i bardziej sterowania bardziej zaawansowanymi funkcjami.

Pieśń przyszłości

Najciekawszą kwestią podaną przez 9to5Google wydaje się być możliwość sterowania szybkimi frazami w przypadku urządzeń typu inteligentnych dom podłączonych do ekosystemu Google. Najprawdopodobniej więc Asystent będzie musiał poznać głos swojego użytkownika, po czym, dzięki ciągłemu nasłuchiwaniu, samodzielnie przetworzy frazy zawierające słowa kluczowe.

Należy jednak mieć na uwadze, że nawet jeżeli szybkie frazy zostaną zaimplementowane przez Google to nie ma pewności które z urządzeń będą w stanie je obsługiwać. Nie wiadomo również kiedy tego rodzaju funkcjonalność może się pojawić. Pozostaje więc cierpliwie czekać na kolejne aktualizacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)