Asystent Google z nowymi możliwościami. Przynajmniej na Pixelach

Asystent Google z nowymi możliwościami. Przynajmniej na Pixelach

17.09.2019 17:26, aktual.: 17.09.2019 17:38

Google zrobiło ze swojego asystenta całkiem użyteczne narzędzie z wieloma możliwościami. Mimo wszystko większość użytkowników i tak obsługuje telefon klasycznie. Wkrótce dostaniemy przeprojektowany interfejs asystenta, może zachęci niezdecydowanych.

Co znajdziemy w nowej odsłonie Asystenta Google? Przede wszystkim przebudowana strona startowa. Będzie zawierać zdecydowanie więcej elementów na tle obecnego ascetycznego wyglądu z kilkoma ikonkami. Zmiana ma być odczuwalna dla osób, które nie chcą za każdym razem używać asystenta tylko głosowo.

Asystent Google z większymi możliwościami niegłosowymi

Dodatkowy element nad polem rozmowy z Asystentem będzie mieć sporo ikonek najczęściej wykorzystywanych akcji sprofilowanych pod konkretnego użytkownika. Dzięki temu jest duża szansa, że wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby zrobić coś w Asystencie Google bez wygłaszania standardowej komendy adekwatnej dla danej akcji.

Docelowo powinien to być całkiem spory wachlarz potencjalnych działań, ale w pierwszej kolejności spotkamy się jedynie z propozycjami testowymi. I też nie każdy posiadacz telefonu z Androidem będzie mógł sprawdzić to na własnej skórze (nawet mając Androida 10). Pilotażowo nowość będzie dostępna tylko dla smartfonów Google Pixel.

Nie wiadomo jakie dalsze plany ma względem tej funkcji Google. Najpewniej ikonki z proponowanymi działaniami mocno się rozszerzą, a funkcjonalność po ewentualnych modyfikacjach trafi na całą gamę telefonów z zielonym robotem. No chyba, że okaże się nietrafionym pomysłem i odzew użytkowników Pixeli będzie negatywny.

Źródło: 9to5google

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)