Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365

Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365

Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365
08.02.2018 12:02

Gdy trzy lata temu Microsoft wyłożył ponad 25 mld dolarów nazakup biznesowego serwisu społecznościowego LinkedIn, wieluanalityków miało oczy jak spodki od filiżanek – po conajwiększemu na świecie producentowi oprogramowania coś, co jest wgruncie rzeczy nudnym katalogiem CV korporacyjnych pracowników? Ojakże krótkowzroczni byli wątpiący. Dziś już wiemy, żeLinkedIn jest perłą w koronie Microsoftu, dzięki której firma zRedmond pozostanie bezkonkurencyjna na rynku pakietów biurowych.

Nazywa się to Resume Assistant (i nie ma polskiej nazwy, ponieważpóki co dostępne jest to tylko po angielsku) – i jest nową (choć rozwijaną już od 2016 roku)funkcjonalnością do tworzenia curriculum vitae, scalającąchmurowy pakiet biurowy Office 365 z serwisem LinkedIn. Wszyscy ci,którzy posiadają konta w obu tych serwisach, mogą wykorzystaćResume Assistanta do usprawnienia procesu szukania nowej pracy.

Aktualizując swoje CV w Wordzie wystarczy przełączyć się nazakładkę recenzji (Review) i aktywować asystenta, by pomógł onnapisać lub zmodyfikować historię zatrudnienia wedłuchnajlepszych wzorów. Sztuczna inteligencja czerpie te wzory z analizynajlepszych profili osób na podobnych stanowiskach. Teraz jużwiecie, po co Microsoftowi baza milionów profili zawodowych…

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jednocześnie oprogramowanie na podstawie utworzonego CV będzieprzedstawiało rekomendacje co do innych stanowisk, na któreszukający pracy może aplikować. Menedżerowie zaniepokojeni tym,że pracownicy siedząc w biurze będą sobie szukać lepszej pracymogą jednak odetchnąć z ulgą: Resume Assistanta można będziewyłączyć z poziomu Azure Active Directory.

Kylan Nieh, starszy menedżer produktu w LinkedIn, ogłosił,że każdego tygodnia w serwisie tym umieszczane jest 15 mln podań opracę. W tej sytuacji bardzo ważne jest, by właściwie przedstawićswoje unikalne doświadczenia zawodowe. Dzięki regularnejaktualizacji CV zawsze się będzie o krok przed konkurentami, gdypojawi się okazja. Oczywiście aby być ten krok przed konkurentami,trzeba korzystać z Resume Assistanta, a by z niego korzystać,trzeba być abonentem Office 365. Nie chcemy nawet myśleć, jakskończą ci, którzy piszą swoje CV np. w LibreOffice.

Insider look at Resume Assistant that brings the power of LinkedIn to Microsoft Word

Póki co Resume Assistant nie jest dostępny w żadnym europejskimpaństwie – Microsoft wprowadził tę funkcję na rynki Australii,Brazylii, Kanady, Chin, Indii, Japonii, Nowej Zelandii, Singapuru,Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. Taki obrótspraw ma zapewne podłoże prawne – wykorzystanie profili zLinkedIn w Office 365 słabo wygląda w świecie regulacji ochronydanych osobowych, jakie przynosi ze sobą RODO.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)