Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365

Asystent Microsoftu stworzy świetne CV, znajdzie lepszą pracę – o ile masz Office 365

08.02.2018 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy trzy lata temu Microsoft wyłożył ponad 25 mld dolarów nazakup biznesowego serwisu społecznościowego LinkedIn, wieluanalityków miało oczy jak spodki od filiżanek – po conajwiększemu na świecie producentowi oprogramowania coś, co jest wgruncie rzeczy nudnym katalogiem CV korporacyjnych pracowników? Ojakże krótkowzroczni byli wątpiący. Dziś już wiemy, żeLinkedIn jest perłą w koronie Microsoftu, dzięki której firma zRedmond pozostanie bezkonkurencyjna na rynku pakietów biurowych.

Nazywa się to Resume Assistant (i nie ma polskiej nazwy, ponieważpóki co dostępne jest to tylko po angielsku) – i jest nową (choć rozwijaną już od 2016 roku)funkcjonalnością do tworzenia curriculum vitae, scalającąchmurowy pakiet biurowy Office 365 z serwisem LinkedIn. Wszyscy ci,którzy posiadają konta w obu tych serwisach, mogą wykorzystaćResume Assistanta do usprawnienia procesu szukania nowej pracy.

Aktualizując swoje CV w Wordzie wystarczy przełączyć się nazakładkę recenzji (Review) i aktywować asystenta, by pomógł onnapisać lub zmodyfikować historię zatrudnienia wedłuchnajlepszych wzorów. Sztuczna inteligencja czerpie te wzory z analizynajlepszych profili osób na podobnych stanowiskach. Teraz jużwiecie, po co Microsoftowi baza milionów profili zawodowych…

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Jednocześnie oprogramowanie na podstawie utworzonego CV będzieprzedstawiało rekomendacje co do innych stanowisk, na któreszukający pracy może aplikować. Menedżerowie zaniepokojeni tym,że pracownicy siedząc w biurze będą sobie szukać lepszej pracymogą jednak odetchnąć z ulgą: Resume Assistanta można będziewyłączyć z poziomu Azure Active Directory.

Kylan Nieh, starszy menedżer produktu w LinkedIn, ogłosił,że każdego tygodnia w serwisie tym umieszczane jest 15 mln podań opracę. W tej sytuacji bardzo ważne jest, by właściwie przedstawićswoje unikalne doświadczenia zawodowe. Dzięki regularnejaktualizacji CV zawsze się będzie o krok przed konkurentami, gdypojawi się okazja. Oczywiście aby być ten krok przed konkurentami,trzeba korzystać z Resume Assistanta, a by z niego korzystać,trzeba być abonentem Office 365. Nie chcemy nawet myśleć, jakskończą ci, którzy piszą swoje CV np. w LibreOffice.

Insider look at Resume Assistant that brings the power of LinkedIn to Microsoft Word

Póki co Resume Assistant nie jest dostępny w żadnym europejskimpaństwie – Microsoft wprowadził tę funkcję na rynki Australii,Brazylii, Kanady, Chin, Indii, Japonii, Nowej Zelandii, Singapuru,Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. Taki obrótspraw ma zapewne podłoże prawne – wykorzystanie profili zLinkedIn w Office 365 słabo wygląda w świecie regulacji ochronydanych osobowych, jakie przynosi ze sobą RODO.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)