r   e   k   l   a   m   a
reklama

LinkedIn i Word integrują się, by pomóc w pisaniu CV

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Po przejęciu serwisu LinkedIn przez Microsoft w zeszłym roku, w serwisie społecznościowym zaszło niewiele zmian, które sugerowałyby integrację z produktami korporacji. Microsoft już wówczas obiecywał jednak, że stopniowo jego oprogramowanie zacznie wykorzystywać możliwości LinkedIn. Obietnica powoli się spełnia i to w całkiem przydatny sposób.

Microsoft zapowiedział na oficjalnym blogu Office'a integrację edytora tekstu Word i LinkedIn, która umożliwi łatwiejsze pisanie CV. W praktyce na wstęgę zawita przycisk, który wyświetli asystenta LinkedIn, czyli boczny panel wyświetlający dane użytkownika z LinkedIn.

Możliwy jest więc szybki import danych, ale także posłużenie się asystentem jako swojego rodzaju wyszukiwarką posad i kompetencji, co ułatwić ma dopasowanie dokumentu do oczekiwań adresata. Po wpisaniu frazy, np. stanowiska, oraz uzupełnieniu branży, asystent zaprezentuje pobrane z LinkedIn dane w formie czytelnych przykładów, które traktować można jako wzór.

Na razie przydatna nowość nie jest jeszcze ogólnodostępna. Jeszcze w tym tygodniu ma ona trafić do uczestników programu Office Insider w wybranych państwach, wyłącznie w wersji anglojęzycznej. Microsoft zapowiada, że Asystent LinkedIn w edytorze Word stanie się dostępny dla wszystkich w ciągu nadchodzących miesięcy.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów