WindowsNarzędziaTestowanie i diagnostykaATTO Disk Benchmark

ATTO Disk Benchmark4.00.0f2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

ATTO Disk Benchmark to małe, ale bardzo popularne narzędzie do testowania wydajności urządzeń magazynujących dane, takich jak dyski twarde, dyski SSD, pendrive'y, karty pamięci itp. Z powodzeniem wykorzystywane ono może być także w celu badania konfiguracji kontrolerów RAID.

Przeprowadzane przez ATTO Disk Benchmark testy opierają się na pomiarach operacji odczytu i zapisu z wykorzystaniem różnej wielkości danych. Takie rozwiązanie daje użytkownikowi możliwość badania szybkości dysku, którego to wyniki odzwierciedlać będą faktyczne zachowanie urządzenia, jak gdyby wykorzystywane było w codziennej pracy z komputerem, np. podczas transferu dużych plików itp.

Narzędzie pozwala określić m.in. rozmiar transferowanego pakietu danych (od 0,5 do 8192 KB), ich całkowity rozmiar (od 64KB do 2GB), ilość operacji odczytu/zapisu wykonywanych jednocześnie, dając przy tym możliwość testowania w trybie ciągłym. ATTO Disk Benchmark dysponuje także funkcją porównywania I/O. Wszelakie wyniki testów prezentowane są w postaci wykresów słupkowych, które możemy zapisać lub wydrukować.

Dużym atutem programu jest brak konieczności jego instalowania na komputerze. Narzędzie gotowe jest do pracy tuż po pobraniu.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
3.612 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań113 808
Data aktualizacji8 gru 2018
Rozmiar pliku2.69 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)