Audi, Airbus i Italdesign opracowały latający samochód. To działa!

Audi, Airbus i Italdesign opracowały latający samochód. To działa!

Latające samochody autonomiczne. Czy tak wygląda przyszłość motoryzacji? (fot. materiały prasowe)
Latające samochody autonomiczne. Czy tak wygląda przyszłość motoryzacji? (fot. materiały prasowe)
27.11.2018 17:54

Lata, jeździ, jest elektryczne i autonomiczne – oto kwintesencja przyszłości pod postacią prototypu o nazwie Pop.Up Next. Czy koncept opracowany wspólnie przez Audi, Airbus i Italdesign mieści się jeszcze w ramy definicji „motoryzacja”?

Prototyp, który łączy w sobie autonomiczne auto o napędzie elektrycznym z dronem pasażerskim, wykonał swój pierwszy publiczny lot testowy podczas Drone Week w Amsterdamie. Dziewiczy test polegał na precyzyjnym umieszczeniu przez dron samojezdnej kapsuły pasażerskiej na ziemi, a następnie krótkiej podróży autonomicznej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Brzmi ciekawie, prawda? Problem w tym, że cały prototyp to tak naprawdę… model w skali 1:4. Mimo to test udowodnił, że cała koncepcja ma sens i jej realizacja jest wykonalna. Audi twierdzi, że pełnowymiarowa wersja pojawi się w ciągu następnej dekady, oferując klientom „wygodną i wydajną usługę latania taksówkami w dużych miastach”. W praktyce oznacza to, że pasażerowie będą mogli podróżować po ziemi i w powietrzu bez konieczności wysiadania na zewnątrz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

"Latające taksówki są w drodze. Jesteśmy o tym w Audi przekonani. W przyszłości seniorzy, dzieci i osoby bez prawa jazdy będą chciały korzystać z wygodnych taksówek-robotów” - powiedział członek zarządu Audi ds. zaopatrzenia i IT, dr Bernd Martens, który jest także prezesem Italdesign. A jak przedstawia się przyszłość tego rozwiązania? W chwili obecnej Audi przeprowadza testy w Ameryce Południowej we współpracy z filią Airbusa - Voom.

W praktyce oznacza to, że gdy klienci rezerwują loty helikopterem w Mexico City lub Sao Paulo, pojazd Audi jest używany do ukończenia podróży do lub z miejsca lądowania. Pomaga to firmie lepiej zrozumieć potrzeby klientów, zanim Pop.Up Next zacznie działać. Ponadto Audi wkrótce rozpocznie testowanie swojej latającej taksówki w Ingolstadt w ramach projektu Urban Air Mobility.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)