WindowsGrafikaProgramy do projektowania CADAutodesk Inventor Professional
Autodesk Inventor Professional ikona

Autodesk Inventor Professional2022

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Autodesk Inventor to rozbudowane oprogramowanie do projektowania konstrukcji mechanicznych. Inventor zawiera narzędzia do projektowania części w 2D i 3D, generowania dokumentacji i przeprowadzania symulacji działania projektowanych maszyn.

Inventor pozwala podejść do modelowania na wiele sposobów. Bryły części można modelować parametrycznie lub wprowadzając zmiany bezpośrednio. Można też modelować w pełni swobodnie, tworząc dowolne kształty. Program pozwala także na tworzenie szczegółowych rysunków w formacie DWG na podstawie modeli i na pracę z projektami z programu AutoCAD. W tym drugim przypadku można także dopracować koncepcję układu mechanicznego. Przy projektowaniu można skorzystać także z generatora kształtów, konstrukcji blachowych przez wyginanie i części z tworzyw sztucznych, zawierających niezbędne wzmocnienia i miejsca na wkręty.

Wiele czynności można w Inventorze zautomatyzować. Program może za nas zaprojektować ramy konstrukcyjne, dobrać drobne komponenty, jak śruby i trzpienie, czy wytyczyć optymalną drogę przebiegu przewodów, węży i rur.

Inventor pozwala też przeprowadzać zaawansowane analizy ruchu elementów i analizować naprężenia elementów konstrukcji. Dotyczy to zarówno ram, jak i pojedynczych elementów. Na koniec można przygotować fotorealistyczny render produktu bądź animacje widoku rozbitego, pokazujące działanie maszyny także wewnątrz.

Ogromną zaletą Inventora jest pełna zgodność z innymi produktami firmy Autodesk i branżowymi standardami. Można w nim tworzyć dokumentację 3D, umieszczać w projektach gotowe produkty i korzystać z danych dostarczonych przez inne programy. Można nawet łączyć płytki PCB z innymi elementami, zachowując ciągłość obwodów elektrycznych.

Program można testować przez 30 dni. Studenci, uczniowie i szkoły mogą uzyskać go za darmo. Ten sam plik pozwala testować Inventora i Inventora Professional. Programy różnią się ceną i możliwościami.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań8 051
Data aktualizacji24 mar 2021
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Autodesk Inventor Professional ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)