MacOSGrafikaModelowanie 3DAutodesk Maya LT
Autodesk Maya LT ikona

Autodesk Maya LT2018

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Maya LT to świetny program do modelowania 3D, przygotowany specjalnie dla niezależnych twórców gier.

Maya LT została przygotowana do modelowania i animowania elementów, które mogą przydać się w grach – przede wszystkim postaci, narzędzi dla nich i środowisk. Znajdziemy tu oczywiście dobrze znane i cenione narzędzia z programu Autodesk Maya, jak bryły NURBS, podpodziały i narzędzia rzeźbienia. Znalazły się tu też wysokiej jakości narzędzia optymalizujące modele pod kątem gier mobilnych, pozwalające uprościć siatki i wybrać poziom szczegółowości modeli.

Nieliniowe narzędzia do animacji pozwalają na łatwe wprowadzanie deformacji, takich jak skręcanie, wyginanie, falowanie, zginanie, zwężanie, zgniatanie czy rozciąganie. Maya LT ma także narzędzia do szybkiego przygotowywania tekstur dla modeli, z możliwością przenoszenia ich między modelami o wysokiej i niskiej rozdzielczości. Zasoby można eksportować od razu do środowiska Unity albo do Mudboxa, by nałożyć na niego tekstury.

Przy projektowaniu animacji można skorzystać ze szkieletów, stawów i przywiązywania ich do konkretnych punktów siatki modelu. Dla postaci humanoidalnych można skorzystać z automatycznego systemu rigowania HumanIK.

Program można testować przez 30 dni. Maya LT jest dostępna w modelu abonamentowym, przy czym nieopłacona działa jako darmowa przeglądarka modeli. Studenci mogą otrzymać 3-letnią licencję za darmo.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań72
Data aktualizacji23 mar 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Autodesk Maya LT ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)