Autodesk wydaje 3ds Max 2011 i Maya 2011

Autodesk wydaje 3ds Max 2011 i Maya 2011

08.04.2010 16:50, aktualizacja: 09.04.2010 16:28

Programiści firmy Autodesk udostępnili najnowszą wersję 3ds Max 2011. Program do tworzenia grafiki trójwymiarowej został wzbogacony o kolejne funkcje i narzędzia. Pojawiła się też nowa wersja Autodesk Maya.

3ds Max to jeden z najpopularniejszych programów przeznaczonych do grafiki 3D, a także renderowania, animowania i modelowania. Aplikacja zawiera całą paletę narzędzi niezbędnych do pracy, a także możliwość instalowania dodatków, które rozszerzają zakres działania produktu. Użytkownik może korzystać z symulatorów fizyki, systemu animacji, diagramów itp. Program był wykorzystywany m.in. podczas tworzenia słynnego filmu animowanego „Katedra” Tomasza Bagińskiego.

W najnowszej wersji 3ds Max pojawiły się takie narzędzia jak Slate - nowy edytor w prosty sposób umożliwiający wizualizację i edytowanie zależności między materiałami. Udostępniono także renderer Quicksilver. Jego zadaniem jest renderowanie scen przy jednoczesnym korzystaniu z procesora CPU i karty graficznej. W 3ds Max 2011 wprowadzono rozszerzone narzędzia malowania tekstur - Graphite i Viewport Canvas, a także 3ds Max Composite. Ostatnie narzędzie obsługuje technologię HDR. 3ds Max 2011 jest w pełni kompatybilny z wcześniejszą wersją programu firmy Autodesk.

Oprócz 3ds Max 2011 można skorzystać z najnowszej wersji Autodesk Maya 2011. To pakiet przeznaczony do modelowania i animacji 3D. Umożliwia on m.in. animację cząstek, modelowanie NURBS, jak również oferuje rozbudowane mechanizmy renderowania. W wersji 2011 programiści zmienili wygląd interfejsu użytkownika, dzięki czemu jest on bardziej przejrzysty i łatwiejszy w obsłudze. Pojawiły się nowe narzędzia i procedury usprawniające skinning. Dodano kolejne funkcje edycji trójwymiarowej przyśpieszające wizualizację, a także wprowadzono prostszą możliwość dołączania zasobów i plików.

3ds Max 2011 i Maya 2011 w wersji trial dostępne są do pobrania z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika - Modelowanie 3D. Aby pobrać programy, należy zarejestrować się na stronach Autodesk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)